برگزاری کارگاه « تفسیر سوره حمد» در واحد تهران مرکزی

۰۸ خرداد ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۲۵۰۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۸۶۷
به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران مرکزی کارگاه تفسیر سوره حمد با حضور رئیس و معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان تهران، مدیران، مسئولان و جمعی از کارکنان حوزه ستادی برگزار شد.
برگزاری کارگاه « تفسیر سوره حمد» در واحد تهران مرکزی

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، حجت الاسلام والمسلمین طیبی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان تهران درسخنانی پس از ارائه توضیحاتی در خصوص استهلال ماه و نیت انسان در باب روزه،  به تفسیر سوره حمد پرداخت.

وی اظهار داشت: سوره حمد با قرآن برابری می کند. خداوند به پیامبر اسلام می فرماید: قرآن عظیم را نازل کردیم یعنی آن که حمد را در کنار قرآن قرار می دهد. سوره حمد چکیده قرآن است. چناچه سوره حمد را تقسیم کنیم شامل اعتقادات، عبادات، اخلاقیات و راه و رسم و برنامه درست زندگی است. قرآن هم در کل همین است.

طیبی افزود:در بعضی احادیث گفته شده است سوره حمد 3/2 قرآن است. معارف قرآن دربردارنده اعتقادات، واجبات، محرمات، توحید و معاد است و سوره حمد هم در برگیرنده این مفاهیم است.

شایان ذکراست تفسیر سوره حمد تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

در این راستا به همت اداره دانشجویی و فرهنگی دانشکده های واحد تهران مرکزی سخنرانی، جزء خوانی و تفسیر سوره حمد توسط مسئولان دفاتر امور فرهنگی و اجتماعی در دانشکده های واحد تهران مرکزی با حضور مسئولین، استادان، دانشجویان و کارکنان در طول ماه مبارک رمضان پس ازبرگزاری نماز پرفضیلت جماعت ظهر و عصر  برگزار می شود. انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: ابوالقاسم طیبی ماه رمضان تفسیر سوره حمد


( ۱ )