در نشست صمیمانه رییس واحد تهران مرکزی با روزنامه فرهیختگان مطرح شد:آسیب شناسی روزنامه فرهیختگان برای جذب حداکثری مخاطبین در راستای معرفی دانشگاه آزاد اسلامی

۲۱ تیر ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۲۷۰۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۱۷۰
دکتر احمد شمس سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در نشستی صمیمانه با سرپرست روزنانه فرهیختگان عنوان کرد: روزنامه فرهیختگان باید آسیب شناسی شود.
در نشست صمیمانه  رییس واحد تهران مرکزی با روزنامه فرهیختگان مطرح شد:آسیب شناسی روزنامه فرهیختگان برای جذب حداکثری مخاطبین در راستای معرفی دانشگاه آزاد اسلامی

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر احمد شمس سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران پس از بازدید از بخشهای مختلف روزنامه فرهیختگان  با تاکید بر آسیب شناسی این روزنامه کثیرالانتشار کشور اظهار داشت: روزنامه فرهیختگان  باید به گونه ای عمل نماید که در جذب حداکثری مخاطبین  اصلی ( اساتید ، دانشجویان و کارکنان ) موفق شود.

وی  اذعان داشت: روزنامه فرهیختگان بدلیل اینکه  با یک  موسسه علمی ، فرهنگی و اجتماعی  به نام (داشگاه آزاد اسلامی) در ارتباط می باشد  باید مسائل مربوط به صنف خود ( اعضاء هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان)  را در راس  هدف خود قرار دهد.

شمس افزود: روزنامه فرهیختگان می تواند با معرفی دانشجویان مخترع و مبتکر، استادان و پیش کسوتان  دانشگاه به همراه دستاوردها وآثار علمی شان، معرفی تشکل ها و انجمن های علمی، کانون های فرهنگی،  دستاوردهای علمی و ورزشی در سطح ملی و بین المللی می تواند مخاطب بیشتری را جذب نماید.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تاکید بر ایجاد همبستگی و پیوستگی مخاطبین با روزنامه اظهار داشت:  تولید محتوای روزنامه ها باید به گونه ای باشد که مسائل و موانع و مشکلات  استادان، کارکنان و حتی داوطلبین در آن مطرح شود و به گونه ای باشد که مخاطبین پیگیر مباحث ارائه شده باشند و خود را در آن سهیم بدانند.

وی معرفی کلیه واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد سرارسر کشور را  با تمام توانمندی ها یشان  توسط روزنامه فرهیختگان ضروری دانست و گفت: اعتقاد من بر این است که روزنامه اهداف و ماموریت های اجرایی ما را  سریعتر و با هزینه ای کمتر انجام می دهد.

این گزارش حاکی است، دکتر محمد مطیعی مدیرکل روبط عمومی و اطلاع رسانی واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در این نشست ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: موجب خرسندی است که تیم جدید و جوان روزنامه فرهیختگان از ابتدای کار  با رویکردی متفاوت به دنبال آسیب شناسی،  ارتقاء کیفیت و محتوا سازی هستند.

مطیعی افزود: روزنامه فرهیختگان علاوه بر درج اخبار علمی به ارائه گزارشات سیاسی، اقتصادی و ... نیز می پردازد و از جامعیت بالایی برخوردار است.

مدیرکل روبط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در ادامه اذعان داشت: اگر دانشگاهها و واحدهای دانشگاهی، روزنامه فرهیختگان را از خودشان بدانند و همچنین روابط عمومی ها را نیز جزء فرهیختگان بدانند واز طرفی استادان و دانشجویان هم برتری ها و توانمندی های خود را در روزنامه مشاهده کنند قطعاً ترغیب می شوند  و روزنامه فرهیختگان را به عنوان روزنامه اول روزانه خود در اولویت قرا می دهند.

بر اساس این گزارش، ایمانجانی سرپرست جدید روزنامه فرهیختگان در این  نشست ضمن استقبال از نقطه نظرات مدعوین اعلام داشت: از نگاه منتقدانه مخاطبین استقبال می کنیم چرا که انتقاد همواره رویکرد جدیدی را به ما نشان می دهد.

ایمانجانی اذعان داشت: فرایند روزنامه و تیتر آن باید طوری باشد که بتوانیم مخاطب را جذب نماییم.

وی در راستای تسریع اطلاع رسانی و جذب مخاطبین بیشتر بر  ایجاد کیوسک های الکترونیکی در دانشگاهها تاکید کرد و همچنین شناسایی چهره های شاخص دانشجویی،  اعضاء هیئت علمی و توجه به صنف کارکنان  دانشگاه آزاد را از اهم اهداف روزنامه بر شمرد. انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: احمد شمسمحمد مطیعیدفتر روزنامه فرهیختگاننشست صمیمانه


( ۱ )