معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران: در برگزاری مصاحبه آزمون دکترا تلاش کردیم در مصاحبه ها عدالت اجرا شود

۲۲ تیر ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد خبر : ۱۲۷۰۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۹۵
دکتر طهمورث شیری معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در گفت و گویی اذعان داشت: طبق فرمایشات دکتر ولایتی رییس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی با اطمینان اعلام می کنیم کلیه داوطلبین با خیال راحت انتخاب رشته نمایند.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران: در برگزاری مصاحبه آزمون دکترا  تلاش کردیم در مصاحبه ها  عدالت اجرا شود

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر طهمورث شیری معاون آموزشی واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و دبیر برگزاری مصاحبه دکترا در حاشیه برگزاری مصاحبه دکتری در گفت و گویی به صورت اجمالی به چگونگی روند برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران پرداخت و گفت: برای اولین بار امسال مصاحبه دکتری با هدف جلوگیری از اتلاف وقت داوطلبین در قالب طرحی آزمایشی با تفویض اختیار به صورت استانی در حال برگزاری است. 

وی افزود: امسال داوطلبین در چند رشته محل و گرایش می توانستند شرکت کنند و امکان پذیرش بر اساس استانداردهایی که تعریف شده است انجام پذیرفت.

شیری در ادامه بیان داشت: یک دستورالعمل بسیار خوبی در استانها اعلام و ابلاغ شد مبنی بر اینکه از صفر تا صد کار در قالب برنامه ای از پیش تعیین شده انجام گردد. ما نیز در استان تهران سعی کردیم در تعیین ترکیب اعضاء هیئت علمی از هیئت علمی اکثر واحدهای دانشگاهی استان تهران استفاده نماییم.

وی با تاسی به تاکید دکتر شمس رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران مبنی بر اجرای عدالت در  این پروسه  تصریح کرد: در برگزاری مصاحبه آزمون دکترا تلاش کردیم در مصاحبه ها  عدالت اجرا شود، انتخاب ها سلیقه ای نباشد، امتیاز دهی ها ضابطه مند باشد و در واقع با آسیب شناسی که از سالهای گذشته داشته ایم همه موارد به مفهوم بنیانی بر پایه عدالت باشد تا بتوانیم شاهد برگزاری آزمونی مناسب و مطلوب باشیم.

دبیر برگزاری  مصاحبه دکترا استان تهران در ادامه گفت: در جلسه ستاد اجرایی مصاحبه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران مقرر شد کلیه مصاحبه ها در واحد تهران جنوب (مصاحبه رشته‌های فنی مهندسی)، واحد علوم و تحقیقات (مصاحبه رشته‌های علوم پایه، کشاورزی و محیط‌زیست)، واحد تهران مرکزی (مصاحبه رشته‌های علوم انسانی، که به دلیل کثرت متقاضیان این رشته‌ها، واحد تهران شمال نیز مشارکت می‌کند) انجام شود. بنابراین تعداد 35022 نفر پذیرفته شدگان آزمون دکتری برای مدت پنج روز از تاریخ 18/4 تا 22/4 تیر ماه با زمانبندی و برنامه ای خاص دعوت به مصاحبه شدند.

در ادامه این گفتگو دکتر شیری در خصوص هجمه های اخیر وزارت علوم مبنی بر عدم تایید بعضی رشته گرایش های آموزشی در دانشگاه آزاد اظهار داشت: دقیقا قبل از مصاحبه از طریق وزارت علوم هجمه هایی مبنی بر عدم تایید برخی رشته گرایش های دانشگاه آزاد از طریق رسانه ها اعلام شد و این خبر در نگاه و اقدام داوطلبان بی تاثیر نبوده است.

وی  با بیان اینکه این هجمه ها بدون یک پیش فکر منطقی بوده است تصریح کرد: برای بررسی 2هزار و 500 رشته محل حداقل به ماهها کار کارشناسی نیاز دارد. ولی بحمدالله دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه مردمی است و به نحوی همه خانواده ها یا به عنوان مدرس دانشگاه، یا دانشجو و یا کارمند با این دانشگاه در ارتباط هستند و دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر از سایر دانشگاهها در خانواده های ایرانی نفوذ دارد و نقاط قوت این دانشگاه برای مردم پوشیده نیست و این مساله تاثیر هجمه ها را به حداقل رساند. انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: طهمورث شیریمحمد مطیعیمصاحبه دکتری


۱ رای