با حضور طهرانچی اولین شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۲۸۱۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۱۱۴
اولین شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی و جمعی از روسای واحدهای استان تهران به میزبانی واحد تهران مرکزی برگزار شد.
با حضور طهرانچی اولین شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در جمع روسای واحد های استان تهران در سخنانی اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی با تدابیر حضرت امام خمینی (ره) دو حرکت جهادی و علمی صورت گرفت.

وی گفت: راه اندازی نهضت سواد آموزی در عرصه آموزش بومی و تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در صحنه آموزش عالی دو حرکت جدی در راستای علم و دانش در کشور صورت پذیرفت که موجب شد جمهوری اسلامی ایران در یک دهه در کنار کشورهایی مثل چین  و هند که جزء کشورهای نوظهور اقتصادی دنیا مطرح هستند جز پنج کشورتوسعه علم  باشد.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت ا.. هاشمی  اذعان داشت: در روند اجرایی و به ظهور رسیدن دانشگاه آزاد اسلامی آیت ا... هاشمی رفسنجانی تلاش های زیادی داشته اند و امروز دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان فعالیت چشمگیری دارد.

طهرانچی گفت: دانشگاه آزاد رشد و نمو کرد اما در هر دهه با فراز و نشیب هایی نیز  مواجه بود .

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک ابر دانشگاه در توسعه علمی نقش بسزایی داشته است  خاطرنشان کرد:  این مجموعه بزرگ علمی کشور تلاش کرد در برون دادهای علمی  جایگاه خود را پیدا کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران دربخش دیگری از سخنان خود بر یکپارچه سازی واحدهای استان تهران تاکید کرد و افزود: با فراز و نشیب هایی که  در شرایط کنونی  وجود دارد دیگر نمی شود واحد محور به جلو رفت. وی تاکید کرد: حفظ هویت برای هر واحد مهم است ولیکن هویت جمعی کلان هم باید در نظر گرفته شود تا سریعتر به نتیجه مطلوب برسیم .

وی بیان داشت: با تشکیل کارگروهها در استان، در شوراهای استانی محوریت بر دو اصل حل مسائل آنی و رسیدن به راه حل و محوریت دوم بیان مشکلات اهداف میان مدت و بلند مدت و ارائه راهکارهای علمی و اجرایی می باشد.

طهرانچی با تاکید بر رویکرد جدید آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در آمد دانشگاه با تکیه بر آموزش است و هر اندازه آموزش ما بر اساس جامعیت ملی و استاندارهای علمی عصر حاضر باشد بی شک آحاد جامعه برای دانش اندوزی حاضرند هزینه کنند البته کسب  دانشی که برایشان سرمایه هم در آینده داشته باشد.

سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در ادامه بیان داشت: باید در آموزش مان تغییر ایجاد کنیم، در تحصیلات تکمیلی تحول ایجاد نماییم چرا که رشد و گسترش در برون دادهای پژوهشی با تغییر و تحول در آموزش و تحصیلات تکمیلی بوجود می آید.

طهرانچی در خاتمه گفت: در این برهه از زمان اگر همدلی و هم اندیشی نباشد مسلما آینده دانشگاه هاله ای از ابهام خواهد بود.

 این گزارش حاکی است، در ادامه این جلسه  روسای واحدهای ورامین-پیشوا و  تهران شمال  به عنوان دو قطب علمی در رشته های کشاورزی و علوپایه  به ارائه گزارشی از حوزه های مختلف واحد دانشگاهی خود پرداختند.

 

 

کلید واژه ها: محمدمهدی طهرانچی شورای استان تهران


( ۱ )