دکتر شاهانی خبر داد: ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از فردا/ زمان اعلام نتایج ۱۶ مهرماه

۱۰ مهر ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۳۰۱۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۰۳۱
سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد این دانشگاه از فردا خبر داد.
دکتر شاهانی خبر داد: ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از فردا/ زمان اعلام نتایج ۱۶ مهرماه

 

 

 

تصویر مطلب ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از فردا/ زمان اعلام نتایج 16 مهرماه
 
 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر امیررضا شاهانی سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در نشست مطبوعاتی که پیش از ظهر امروز در این مرکز برگزار شد، گفت: ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد از فردا (سه شنبه) آغاز می‌شود و تا ساعت 24 روز جمعه چهاردهم مهرماه سال جاری ادامه دارد.

وی با بیان اینکه روز یک‌شنبه، شانزدهم مهرماه نتایج تکمیل ظرفیت دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد اعلام می‌شود، گفت: ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در دوره دکتری حدود دو هزار و چند صد نفر است.

دکتر شاهانی ادامه داد: متقاضیان ثبت نام در تکمیل ظرفیت در دوره دکتری می‌توانند 20 رشته محل و در دوره کارشناسی ارشد 100 رشته محل انتخاب کنند.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه برای همه داوطلبانی که در مرحله‌ قبل دعوت به مصاحبه شده‌اند، امکان شرکت در تکمیل ظرفیت نیز وجود دارد، اظهار داشت: داوطلبان توجه داشته باشند که صرفاً در همان استانی که در مرحله قبل انتخاب رشته کرده‌اند، مجدداً می‌توانند در تکمیل ظرفیت ثبت‌نام کنند.

وی همچنین از تکمیل ظرفیت در 7 رشته مقطع کارشناسی خبر داد و افزود: رشته‌های زیرگروه پزشکی مثل دندانپزشکی، داروسازی، تغذیه، پرستاری، دامپزشکی و هوش بری از جمله رشته‌هایی است که تکمیل ظرفیت آنها هفته آینده اعلام می‌شود.

دکتر شاهانی با اشاره به سیاست مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص ارتقاء کیفیت در همه ابعاد، خاطر نشان کرد: یکی از راهکارهای تحقق این امر مهم نحوه پذیرش دانشجو است،زیرا معتقدیم هر چقدر دانشجوی ورودی باکیفیت‌تری جذب کنیم، به همان اندازه سبب ارتقاء کیفیت می‌شویم.

ابلاغ شیوه‌نامه دوره دکتری به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

وی همچنین از ابلاغ شیوه‌نامه دوره دکتری به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: جهت‌گیری اصلی این شیوه‌نامه ارتقاء کیفیت است که در آن شرایط و ضوابط استاد راهنما برای راهنمایی پایان‌نامه‌ها و رساله های دوره دکتری و ارشد، آزمون جامع و دفاع از رساله ذکر شده است.

شرایط راهنمایی رساله‌های دکتری

دکتر شاهانی درباره شرایط راهنمایی رساله‌های دکتری اظهار داشت: استادان راهنما در صورتی می‌توانند هدایت رساله‌های دکتری را برعهده بگیرند که حتماً استادیار باشند و دارای سه سال سابقه تدریس در مقطع تحصیلات تکمیلی و دو مقاله معتبر علمی در مجلات معتبر علمی و پژوهشی یا ISI باشند. همچنین هدایت دو پایان نامه کارشناسی ارشد را به اتمام رسانده باشند.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تعدادی دروس جبرانی برای پذیرفته‌شدگان مقطع دکتری که در آزمون ورودی کیفیت لازم را کسب نکرده‌اند، در نظر گرفته شده است که علاوه بر دروس مصوب، موظف به گذراندن این دروس نیز هستند.

وی با اشاره به شرایط دفاع از رساله دکتری گفت: دانشجویان رشته‌های فنی مهندسی باید حتماً دو مقاله که یکی در مجلات ISI نمایه شده باشد و دیگری در مجلات علمی پژوهشی به چاپ رسیده باشد، می‌توانند از رساله خود دفاع کنند.

دکتر شاهانی ادامه داد: دانشجویان مقطع دکتری رشته‌های علوم انسانی نیز در صورت چاپ دو مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر شرایط دفاع از رساله خود را دارند.

 

کلید واژه ها: ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری و کارشناسی ارشد امیررضا شاهانی


( ۷ )