برگزاری شورای تخصصی فرهنگی – اجتماعی در واحد تهران مرکزی

۲۶ آبان ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۱ کد : ۱۳۱۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۰۷
برگزاری شورای تخصصی فرهنگی – اجتماعی  در واحد تهران مرکزی

 

 

با حضور دکتر احمد شمس رئیس واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران شورای تخصصی فرهنگی- اجتماعی در واحد تهران مرکزی  برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر احمد شمس رییس واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در اولین شورای تخصصی فرهنگی – اجتماعی این واحد بزرگ دانشگاهی با بیان اینکه  بار ارزشی کار فرهنگی بر آمارش نیست بلکه میزان اثر بخشی آن در دانشگاه و جامعه است افزود: در شورای فرهنگی به این مهم توجه شود که نقاط ضعف و قوت امور فرهنگی با هدف آسیب شناسی بررسی شده و سپس سیاستگزاری و تصمیم سازی در جهت اعتلای امور فرهنگی اتخاذ گردد.

شمس با تاکید بر اینکه فرهنگی شدن را از خود آغاز کنیم تصریح کرد: تلاش ما بر این باشد تا راستی و امانتداری در دانشگاه فرهنگ سازی شود.

 این گزارش حاکی است در این جلسه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان تهران، معاون دانشجوئی و فرهنگی، معاون امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دبیر مرکز هم اندیشی استادان ومسئول بسیج اساتید نیز به ارائه نقطه نظرات خود پرداخته وپس از بحث و بررسی و تدوین سیاست های کلان فرهنگی واحد اجرای برنامه های فرهنگی  مختلف مورد تصویب قرار گرفت .

 از جمله این موارد می توان به : برگزاری مراسم ویژه اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی، برگزاری نشست های تخصصی با محوریت: امر به معروف و نهی از منکر ، خوشبختی از دیدگاه قرآن و عترت ، سبک زندگی پیامبر گرامی اسلام ، سبک زندگی ( ازدواج آسان ) ، سبک زندگی موفق ، حجاب و عفاف، تاریخ هنر ایران با رویکرد اسلامی ، صف آرائی مکتب نبوی در مقابل مکتب اموی ، مهارتهای زندگی با تاکید بر تحکیم بنیان خانواده، نماز و بررسی تطبیقی اعجاز قرآن، برگزاری محافل انس با قرآن، کلاسهای حفظ قرآن کریم، نمایشگاه عفاف وحجاب، اجرای تئاتر دانشجوئی، کلاسهای خوشنویسی، نمایشگاه عکس، مسابقات کتابخوانی، نقد و بررسی کتاب، برگزاری کارگاه ویژه کارشناسان و مسئولان قرآن و عترت (ع) استان تهران، برگزاری کارگاه آموزشی جهت دست اندرکاران، نشریات دانشجوئی و اعطای مجوز به کانون های فرهنگی دانشجوئی « جوان و اندیشه »، « فاضل » و «مهدویت  » در دانشکده های علوم سیاسی ، مجتمع دانشگاهی ولیعصر( عج ) و پیامبر اعظم (ص ) اشاره کرد. انتهای پیام / 

 

 


نظر شما :