طهرانچی: رفتاری منسجم در راهبری لایه راهبردی آموزش عالی نداریم

۱۹ دی ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۹ کد : ۱۳۵۶۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۳۹
دکتر محمدمهدی طهرانچی عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی درآئین گرامیداشت هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با بیان اینکه ما رفتاری منسجم در راهبری لایه راهبردی آموزش عالی نداریم، اظهار داشت: در آموزش عالی بر لایه تاکتیک و اقدام متمرکز شده ایم.
طهرانچی: رفتاری منسجم  در راهبری لایه راهبردی  آموزش عالی نداریم

 

به گزارش روابط دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، طهرانچی در آغاز سخنان خود به تبیین تاریخچه آموزش عالی و شکل گیری دانشگاه درعصر معاصر پرداخت وگفت: «دانشگاه در ایران نیز همچون برخی نهادهای غربی از مدرنیته به عاریه گرفته شده است. عمده ترین سیاست های آموزش عالی در ابلاغیه مقام معظم رهبری در سال1393 تنظیم رابطه متقابل تحصیل با اشتغال بود. مگر نه این است که اشتغال دغدغه اول جوانان این کشور است؟ موثر بودن ما در آموزش عالی، مطالبه عمومی جوانان کشور است. آیا آموزش عالی رفتارش باخواسته های مردم یکی است؟

وی با بیان این که تربیت افراد، دانش افزایی و تعالی فردی و اجتماعی سه رکن آموزش عالی است افزود: «باید رکن چهارمی نیزبه این ارکان اضافه کرد و آن"رکن حل مسئله" است.در واقع ما باحل مسئله به صورت سیستمی وارد نشده ایم و این رکن اخیراً در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مورد تاکید و توجه قرار گرفته است تا آنرا برگردانیم. از اینرو در صدداحیاء "لایحه تاکتیک" هستیم که در کشورکمتر موردتوجه قرارگرفته است،تابتوانیم"سازمان حل مسئله"ایجادنمائیم.»

طهرانچی با تاکید بر بازگردان قدرت حل مساله  به آموزش عالی، گفت: « دانشگاهی که پولش را از جامعه دریافت می کند وظیفه اش کاربست دانش است . پس ما باید لایحه تاکتیک را احیاء کنیم و سازمان حل مسئله درست کنیم تا پژوهش ما قوام یابد. در واقع بدنبال کنش پویای یک دانشجوی  ارشد و یا دکتری با استاد راهنما هستیم تا منظومه پژوهشی یک مجموعه از "راهبرد تا اقدام " را  در دانشگاه آزاد اسلامی احیا کنیم.»
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خطاب به اعضاء هیات علمی واحد تهران شمال گفت: « امیدوارم  در سال 1404 با همراهی شما اعضای محترم هیأت علمی حرکتی را رقم بزنیم که از بین دانشگاههای کشور، دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب اول داوطلبین ورود به آموزش عالی باشد. »انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: واحد تهران مرکزیمحمدمهدی طهرانچیلایه راهبردیدانشگاه ازاد اسلامی تهران مرکزی