عضو هیات دانشگاه آزاد اسلامی: نگاه توسعه آموزش عالی منطقه‌ای باید با جدیت پیگیری شود

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۶ کد : ۱۳۷۶۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۸۱
عضو هیات دانشگاه آزاد اسلامی اهمیت به هیات امنای استانی را از سیاست‌های مهم این دانشگاه برشمرد و گفت: نگاه توسعه آموزش عالی منطقه‌ای با هدایت در سطح استان باید با جدیت پیگیری شود.
عضو هیات دانشگاه آزاد اسلامی: نگاه توسعه آموزش عالی منطقه‌ای باید با جدیت پیگیری شود

 

دکتر محمدمهدی طهرانچی در پانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در واحد بیرجند برگزار شد با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه علم و فناوری پیشرفت چشمگیر داشته است گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به تبع کل نظام آموزش عالی ایران وارد یک مرحله جدید شده است.

عضو هیات دانشگاه آزاد اسلامی توفیق کشورمان در کسب مقام 16 علمی جهانی و نیز قرار گرفتن ایران در ردیف پنج کشور اول جهان در زمینه آموزش عالی سرزمینی را از دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: بنا به پیش بینی نهادهای معتبر تا چند سال آینده همچنان جزو ده کشور اول جهان خواهیم بود.

طهرانچی اهمیت دادن به هیات امناهای استانی را از سیاست های مهم دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و با تاکید بر اینکه خیلی چابک باید در خدمت استان باشیم گفت: نگاه توسعه آموزش عالی منطقه ای با هدایت در سطح استان باید با جدیت پیگیری شود.

نماینده رئیس دانشگاه در هیات امنای خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم نظارت، کنترل، برنامه ریزی و سازماندهی و چابک سازی دانشگاه بر ضرورت توسعه چرخه اقتصاد دانش بنیان وانجام تحقیقات و پژوهش های کاربردی به منظور حل مشکلات منطقه ای به تاکیدات جدی مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت کارآمدی هر چه بیشتر نظام آموزش عالی تاکید کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق این مطالبه مهم رهبری معظم انقلاب عزم جدی دارد.

636562879018605529.jpg

دکتر محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی هم با برشمردن مشکلاتی که بر اثر تمرکزگرایی به وجود می آید گفت: چون دانشگاه آزاد اسلامی بروکراسی سنگین دولتی را ندارد پتانسیل بسیار خوبی دارد و این مساله به مدیران آن قدرت و امکان مانور سریع در تصمیم گیری ها می دهد.

وی با استقبال از برنامه های اشتغال زا و اقتصاد دانش بنیان قول مساعد داد که استانداری در این زمینه ها حمایت و همکاری می کند.

دکتر علیرضا حسنی دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز به بیان گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده بویژه در زمینه مسائل فرهنگی پرداخت و گفت: جدی گرفتن تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری درباره وضعیت فرهنگی دانشگاه ها ضرورت بسیار جدی است.

وی افزود: این مساله و نیز تعمیق هویت های معنوی و اعتقادی را در واحد بیرجند و خراسان جنوبی با جدیت پیگیری می کنیم و به لطف خدا دستاورد های ارزشمندی داشته ایم.

دکتر حبیب الله نخعی رئیس دبیرخانه هیات امنای خراسان جنوبی نیز نگاه بلند دکتر طهرانچی و مسئولان عالی دانشگاه در زمینه توجه ویژه به مصوبات هیات امنا را عاملی مهم و موثر در توسعه استان برشمرد و گفت: این مساله خیرات و برکات زیادی به ویژه برای مناطق محروم خواهد داشت.

در پانزدهمین جلسه هیات امنای خراسان جنوبی ساختار سازمانی واحدها، انتخاب اعضای کمیسیون دائمی و کمیته نظارت بر مصوبات هیات امنا و بودجه سال 97 مورد بحث و برسی قرار گرفت.

636562879100949422.jpg