برگزاری سخنرانی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۳۸۰۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۱۹
به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و با همکاری و مشارکت معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران سخنرانی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای با حضور مسئولین و جمعی از کارکنان برگزار شد.
برگزاری سخنرانی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، حجت الاسلام والمسلمین وفایی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با اشاره به اهمیت روز ملی انرژی هسته ای اظهار کرد: دستیابی به سوخت کامل هسته ای  می تواند آینده نظام و کشور را حفظ کند.

وی با استناد به تاریخچه استفاده از انرژی هسته ای، افزود: اتم واژه ای یونانی است و ذره ای است که قابل تقسیم نباشد و اگر بتوانند اتم را بشکافند انرژی حاصل از آن را کنترل کنند نیروی عظیمی از آن قابل استفاده خواهد بود.

وفایی گفت: در صورتی که غنی سازی به صورت 40 درصدی انجام پذیرد برای مصارف زیردریایی ها قابل استفاده خواهد بود، غنی سازی به صورت20 درصدی انجام پذیرد در مصارف پزشکی و دارویی کاربرد خواهد داشت، غنی سازی به صورت نود درصدی انجام پذیرد کاربردی تخریبی و نظامی خواهد داشت و در ساخت نیروگاههای هسته ای که مربوط به قبل از انقلاب اسلامی می باشد، بعد از یک وقفه 14 ساله به دلیل تحریم های موجود، دوباره توانستیم به چرخه کامل آن دست بابیم و انرژی هسته ای تولید کنیم.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در بخش دیگری از سخمتن خود اظهار کرد: ملت ایران برای تثبیت خودش باید ایستادگی و مقاومت کند تا بتواند جزء کشورهایی باشد که دارای صنعت انرژی هسته ای است . برای آن که بتوانیم انرژی هسته ای داشته باشیم ،  باید بسیاری از مشکلات ، سختی ها و فشارهای بین المللی را تحمل کنیم.

وی افزود: با هدایت های مقام معظم رهبری در بحرانهای مختلف نظام، صنایع را گسترش دادیم ومی توانیم  با  ایستادگی در برابر دشمنان، آنان را مجبور به عقب نشینی کنیم و در مسائل مربوط به انرژی هسته ای پیشرفت خود را تضمین نماییم و ما به سمت این صنعت که آینده نظام را تضمین می کند پیش خواهیم رفت و ثابت  می کنیم انرژی هسته ای صلح آمیز است. انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: واحد تهران مرکزی روز ملی فناوری هسته ای وفایی