برگزاری کارگاه ویژه مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجوئی در واحد تهران مرکزی

۳۰ آذر ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۷ کد : ۱۳۸۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۰۷
برگزاری کارگاه ویژه مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجوئی  در واحد تهران مرکزی

 

 

به همت معاونت امور دانشجوئی و فرهنگی واحد کارگاه ویژه مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجوئی واحد تهران مرکزی با عنوان« دوره آموزشی اصول صفحه آرائی » در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، در این کارگاه بیتا شاه منصوری عضو هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی ضمن بیان تفکر صحیح به عنوان تولیدکنندگان فرهنگ دانشجوئی و مشخص نمودن محور موضوع در خصوص بخش های فعال نشریه شامل گروه تحریریه، فنی، گرافیک و چاپ توضیحاتی را ارائه کرد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اندازه های ماشین آلات چاپ، فرم چاپی، ماکت، پایه کار،گرید مجله، اساس و مبنای کار صفحه بندی، تنظیم فاصله بین ستونها، سواد بصری و سواد نوشتاری، لوگوی مجله یا نشریه، فونت، تیتر و انواع آن، کمپوزوسیون و انواع آن، همچنین استفاده از رنگ بندی های مختلف در صفحه عنوان اظهار داشت: فضای سفید که اصطلاحا به آن سفید خوانی گویند بزرگترین نقش را در صفحه دارد و به خواننده کمک می کند مطالب را از هم تفکیک کرده و به راحتی بخواند.

 شاه منصوری تصریح کرد: لوگو هویت مجله بوده و دارای دو ویژگی بارز و مشخص می باشد، یکی اصول گرافیکی در آن رعایت شده و زیبا باشد و دیگر اینکه خوانا باشد.انتهای پیام/ 

 

 


نظر شما :