دومین جلسه مدیران گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۱ کد : ۱۳۹۰۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۲۴
دومین جلسه مدیران گزینش واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با حضور رییس دبیرخانه، مشاور اجرایی، مدیرکل گزینش و مدیران گزینش واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد.
دومین جلسه مدیران گزینش دانشگاه آزاد اسلامی  استان تهران برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، در ابتدای جلسه حضرت آیت الله احدی از استادان اخلاق با بیان احادیث و روایات حضرات معصومین (علیهم السلام)، خصوصیات و ویژگی های مسئولین گزینش را تبیین و بر سرلوحه قرار دادن اخلاق در کار تاکید داشت.

وی گفت:  انتخاب اصلح یکی از رسالت های مسئولین گزینش می باشد که باید با ساز و کار اسلامی افراد اصلح را شناسایی و انتخاب کرد.

 نجفی رییس دبیرخانه استان تهران نیز در این جلسه پیرامون اهمیت گزینش و حضور گزینش گران سخنانی ایراد کرد.

وی اظهار داشت: مسئولین گزینش با غیرت دینی و انقلابی باید نسبت به رصد وضعیت واحدهای دانشگاهی اقدام و با گزارشات مستند و متقن زمینه جذب استادان مؤمن را فراهم و از حضور افراد ناشایست جلوگیری نمایند.

در ادامه این جلسه، آل یاسین مشاور اجرایی استان تهران در خصوص رسالت دفاتر گزینش و انتظاراتی که از گزینش وجود دارد مطالبی را بیان کرد و گفت: یکی از رسالت های دفاتر شناسایی افراد واجد صلاحیت و به کارگیری آنها در دانشگاه است.

وی تاکید کرد: گزینش گران مسائل و مشکلات واحدهای دانشگاهی که جزء وظایف ذاتی آنهاست را به دقت بررسی و پیگیری نمایند.

در ادامه جلسه مدیرکل گزینش استان تهران ضمن خیر مقدم به مدیران گزینش به اهمیت دانشگاه در کلام امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود:  وقتی امام (ره) می فرمایند "مقدرات این مملکت دست دانشگاه است" مسئولیت گزینش گران دانشگاهی را سنگین تر می کند.

هاشمی در ادامه به کلام حضرت امیر(علیه السلام) اشاره کرد و گفت: در اظهار نظر درباره متقاضیان و دانشگاهیان سعی کنید جوانب مختلف را بررسی نموده و مصداق کلام مولی علی (علیه السلام) باشید که فرمودند "آنگاه که به علم رسیدید عمل کنید و آنگاه که به یقین رسیدید اقدام کنید".

مدیرکل گزینش استان تهران در ادامه به حجم برنامه های اداره کل گزینش استان اشاره کرد و گفت : بررسی صلاحیت متقاضیان جذب هیئت علمی و مدرسان حق التدریسی، ارزیابی عملکرد یکساله اساتید، بررسی پرونده ارتقاء و تبدیل وضعیت اساتید، کارکنان و ... از اولویت های این اداره کل می باشد.

هاشمی افزود: مدیران گزینش واحدهای دانشگاهی باید با ساز و کارهای مشروع و قانونی و حضور در کمیته ها و شوراهای مختلف واحد اشرافیت خود را بالا برده و با رویکرد پیشگیرانه مانع از بروز تخلف در سطح واحدهای دانشگاهی شوند./

 

کلید واژه ها: مدیران گزینش استان تهرانآیت الله احدیسیدجواد آل یاسیناحمدرضا نجفی