تالیف کتاب توسط عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۸:۵۱ کد : ۱۳۹۰۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۴۹
«عهد ناصری در گذرتاریخ» عنوان کتابی است که توسط دکترحمیدرضا صفاکیش استادیاردانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به رشته تحریر در آمد.
تالیف کتاب توسط عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، کتاب «عهد ناصری در گذر تاریخ» با تاملی در صدر اعظم ها و اوضاع سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آن دوره  با ارائه مقدمه ای از دکتر رضا شعبانی استاد تاریخ محض ایران در دانشگاه شهید بهشتی شروع و با بررسی فراز و نشیب ها و نتیجه گیری از پنجاه سال حکومت سلطان صاحبقران ناصرالدین شاه قاجار به اتمام رسیده است.

مولف در این کتاب به نقد و مقایسه عملکرد سه صدراعظم مهم این دوره پرداخت. که از جمله موارد مورد بررسی می توان به: جایگاه نهاد وزارت در تاریخ ایران، دلایل و عوامل عدم پیشرفت ایران در مقایسه با اروپاییان- جنبش مشروطه، قراردادرویتر، شعر، ادبیات، معماری، عکاسی، نقاشی، روزنامه ، شرایط زنان- وضیعت آموزش و پرورش و معتقدات عمومی را در عهد ناصری اشاره کرد.

صفاکیش هم اکنون دبیرهم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی واحد تهران مرکزی است. کتاب های اردشیر بابکان به روایت تاریخ ، صفویان در گذرگاه تاریخ وعباس(ع) شاهکار بصیرت  از جمله تالیفات وی می باشد. انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: حمیدرضا صفاکیشتالیف کتابواحد تهران مرکزیعهد ناصری در گذر تاریخ