شاعری که شعرش را نذر شهدا کرده است

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۸ کد : ۱۴۰۰۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۹۴
طاهره فهیمی نجم مدرس گروه معارف و مدیر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، شاعری که شعرش را نذر شهدا کرده است.
شاعری که شعرش را نذر شهدا کرده است

 

به گزارش روابط عمومی واحدتهران مرکزی و به نقل از خبرگزاری شهید خبر، دکتر طاهره فهیمی نجم مدرس گروه معارف و مدیر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در گفتگویی اختصاصی با شهید خبر اعلام کرد من مدتهاست شعرم را نذر شهدا کرده ام و از این نذر ناچیز کرامات بزرگی از شهدا دیده ام که زندگی ام را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با ابیان اینکه همه ما باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم افزود: جان عزیزترین چیز در اندیشه هر انسان است و کسی که جان می دهد برای حفظ ناموس و ارزش های وطنش جایگاه ویژه ای در عالم دارد. نخبگان و جوانان دانشگاهی باید بدانند اگر سر آسوده بر بالین می گذارند، اگر در آرامش و امنیت خاطر درس می خوانند همه مرهون جانفشانی شهداست

 فهیمی نجم با اشاره به نقش نخبگان در اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت به این نکته اشاره کرد که هر دانشجو و نخبه ایرانی می تواند مدافع حرم باشد مدافع حرم بودن نه فقط در دفاع از مرز وطن و جنگ فیزیکی است بلکه دانشگاه و عرصه تحصیل فضای جنگ نرم است و مکتب درس استاد قداستی کمتر از حرم ندارد و اگر دانشجو خادم علمی و مدافع این حرم باشد فرهنگ ایثارو از خودگذشتگی در دانشگاه و کلاس درس زنده خواهد ماند.استاد و دانشجو اگر علم خویش را وقف شهدا کنند همین شهدا چراغ راهشان خواهند شد.

وی در پایان گفت: من از خود هیچ ندارم و هر چه دارم از محبت اهل بیت (ع) است. شعر عنایت حضرت دوست و افاضه اهل بیت ع است و افتخارم همه این است که شاعرشهدا باشم.

این شعر به مناسبت هشتم خرداد سالروز تولد شهید مدافع حرم و خادم دلسوز حرم حضرت معصومه (س )شهید مهدی ایمانی توسط دکتر طاهره فهیمی نجم سروده و تقدیم به آستان این شهید گردید. پیش از این نیز شعر ایشان در روز تشیع جنازه این شهید بزرگوار بر در و دیوار شهر قم و پای عکس این شهید بزرگوار می درخشید.

تولدت مبارک آسمونی

میشه بازم بیای حرم بمونی

تو این رواقی که پر از یاد توست

یه روضه ی قدیمی رو بخونی

کریمه هم دلش برات تنگ شده

من چی بگم خود تو خوب میدونی

روضه اکبر میخونم به یادت

به یاد هر مدافع جوونی

که رفت و جون داد که در این زمونه

نشه قد سه ساله ای کمونی

شهید خادم حرم دعا کن

بگیر برای من خط امونی

روز تولدت به من نظر کن

یه رمزی یه عنایتی، نشونی

خوش به سعادتت که رفتی ای دوست

رفیقاتم ببر اگه می تونی

 

کلید واژه ها: طاهره فهیمی نجمشعراولین سالگرد شهید مدافع حرممهدی ایمانی


( ۴ )