طهرانچی خبر داد: تصویب تشکیل شورای تعامل اجتماعی دانشگاه و محیط های پیرامونی (محلات)

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۳ کد : ۱۴۰۳۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۱۴۵
رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی ازتخصیص و تصویب بودجه ۱۷۹ میلیاردی برای اقدامات پژوهشی در سطح دانشگاه آزاد سلامی استان تهران خبر داد.
طهرانچی خبر داد: تصویب تشکیل شورای تعامل اجتماعی دانشگاه و محیط های پیرامونی (محلات)

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در سومین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان در سال جدید که با حضور کلیه روسای واحد های استان تهران برگزار گردید درسخنانی ضمن اعلام تخصیص بودجه 179 میلیاردی به دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، گفت: موافقت نامه برنامه عملیاتی بودجه سال 97 فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به امضاء رسید. در این تفاهم نامه هر واحد سهم خودش را در اقدامات کمی، زیرساختی و قابل توسعه امور پژوهشی دارد.

در این موافقت نامه مواردی از قبیل؛ قرارداد طرح های برون دانشگاهی، راه اندازی مراکز تحقیقاتی ماموریت گرا و مبتنی بر برنامه های علمی واحدها، درآمد مراکز تحقیقاتی موجود، فرصت های مطالعاتی، افزایش مراکز رشد، ایجاد دفاتر حقوق مالکیت فکری، راه اندازی زیر ساخت های برنامه های علمی، ثبت اختراع داخلی، راه اندازی آزمایشگاههای ملی، شبکه سازی پژوهش های تحصیلات تکمیلی و دهها موارد دیگر اشاره شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود از ابلاغ چارت تشکیلاتی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران مصوب هیات امنای استانی تا یک هفته آینده خبر داد و گفت: اوایل تیرماه سال جاری مصوبه هیات امنای استان تهران برای تغییر چارت واحدهای استان تهران ابلاغ و تا یکماه آینده در کلیه واحدهای استان سازماندهی می شود.

وی همچنین درخصوص چگونگی برگزاری مصاحبه آزمون دکتری دردانشگاه آزاد اسلامی استان تهران مواردی را تشریح کرد و گفت: مصاحبه آزمون دکتری با تشکیل کمیته های علمی در همه گرایش ها، زیر نظر استان انجام می شود.

وی افزود: اعضای کمیته ها در سطح استان از سرمایه های انسانی کلیه واحد های استان(اعم از: استادان و دانشیاران) می باشند که هسته اولیه کمیته ها را تشکیل می دهند و وظیفه نظارت کامل بر روند اجرایی گروههای آموزشی در سطح واحدها را دارند.

طهرانچی همچنین از احیاء رشته گرایش های بین رشته ای در دانشگاه آزاد اسلامی استان خبر داد و گفت: با توجه به نیاز روز کشور در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و... ایجاد رشته گرایش های بین رشته از دیگر مواردی است که در دستور کار استان قرار دارد.

در ادامه این جلسه که به بحث و تبادل نظر مسائل مطرحه روسای واحد های استان تهران سپری شد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تاکید بر آسیب شناسی فرهنگی در محیط پیرامونی واحدها پیشنهاد تشکیل شورای تعامل اجتماعی دانشگاه و محیط های پیرامونی (محلات) را در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران  ارائه کرد که با رای حداکثری آراء در این جلسه به تصویب رسید.

وی در این باره اظهار داشت: با استقرار واحدهای دانشگاهی در محله های مختلف گاها مسائل حاشیه ای محلی بوجود می آید. لذا در راستای احترام به شهروندان، ایجاد امنیت و تاثیر گذاری حداکثری فرهنگی در محله های پیرامون واحدهای دانشگاهی، شورایی متشکل از مسئولین دانشگاه، بسیج و شورا یاری محله، مسجد، شهرداری ناحیه و کلانتری منطقه تشکیل می شود تا با همفکری و هم افزایی به حل مسائل پیرامون واحدهای دانشگاهی بپردازیم.

طهرانچی در خاتمه به رعایت انضباط و برنامه ریزی دقیق در برگزاری  امتحانات نیمسال دوم تحصیلی در واحدها تاکید کرد و گفت: حضور  استادان و مدیران گروه در جلسه امتحان الزامی است.

 

کلید واژه ها: واحد تهران مرکزی محمدمهدی طهرانچی تصویب بودجه پژوهشی شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران