دکتر طهرانچی تاکید کرد: تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» در دانشگاه آزاد اسلامی

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۴۱۳۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۳۸
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» باید سرلوحه فعالیت های واحدهای دانشگاهی قرار بگیرد و دوره های کاردانی، کار محور باشد.
دکتر طهرانچی تاکید کرد: تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» در دانشگاه آزاد اسلامی

 

تصویر مطلب تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، بر تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» تأکید ویژه ای کرد و گفت: این شعار باید سرلوحه فعالیت های واحدهای دانشگاهی قرار بگیرد و دوره های کاردانی کار محور باشد، چرا که اغلب افراد با مدرک فوق دیپلم، داشتن یک تخصص و مهارت و شغل را به داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد و نداشتن شغل ترجیح می­ دهند.

وی همچنین با تأکید بر بازآموزی معلمان، خاطرنشان کرد:برگزاری این دوره از مباحث جدی است که باید مبنای معرفتی و توانمندسازی داشته باشد.

ایجاد مدرسه برای افزایش مهارت دانشجویان علوم تربیتی

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همچنین باید مدرسه ای برای افزایش مهارت دانشجویان علوم تربیتی ایجاد شود تا دانشجویان از نزدیک در جریان نحوه آموزش دروس، کلاس داری، چگونگی برخورد با دانش آموز، شیوه های تشویق و تنبیه و ... قرار گیرند.

ارائه طرح "دادگاه مجازی" در تهران به صورت پایلوت

دکتر طهرانچی با بیان اینکه آموزش مقطع کارشناسی نیز باید مهارت محور باشد، به ارائه طرح "دادگاه مجازی" پرداخت و گفت: در این طرح، دانشجویان رشته حقوق به مدت یک هفته مأمور می شوند در دادگاه مجازی به اجرای نقش های متفاوتی از جمله رئیس دادگاه، وکیل و ... بپردازند تا از این طریق با وظایف و اختیارات هر کدام از آنها آشنا شوند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از اینکه متأسفانه برخی از دانشجویان حقوق پس از فارغ التحصیلی توانایی نوشتن یک لایحه را ندارند، ادامه داد: این طرح در صورت تصویب با مشارکت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا در استان تهران و سپس در سایر استان ها به منظور افزایش مهارت دانشجویان انجام می شود.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: دانشجویان ترم های آخر تحصیل می توانند در طرح دادگاه مجازی که زیر نظر اساتید مجرب برگزار می شود، شرکت کنند.

وی با تأکید بر توسعه کانون های افزایش مهارت، افزود: تمام تلاش دانشگاه آزاد اسلامی تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد است که دارای مهارت کافی و لازم باشند.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه روسای واحدهای دانشگاهی باید دانشجویان را در اجرای برنامه های دانشگاه دخیل کنند، گفت: دانشجویان مثبت و با انگیزه را درگیر اتفاقات خوب دانشگاه کنید و از توان، خلاقیت و انرژی آنان برای انجام فعالیت های خود بهره ببرید.انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: شورای استان تهران دکتر محمدمهدی طهرانچی


( ۱ )