دکتر طهرانچی در جلسه شورای گسترش دانشگاه آزاد: گسترش آموزش عالی در دانشگاه آزاد اسلامی باید هوشمند و متناسب با نیازها باشد

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۹ کد : ۱۴۱۵۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۶۷
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: گسترش آموزش عالی در دانشگاه آزاد اسلامی باید به صورت هوشمند و متناسب با نیازهای کشور باشد.
دکتر طهرانچی در جلسه شورای گسترش دانشگاه آزاد: گسترش آموزش عالی در دانشگاه آزاد اسلامی باید هوشمند و متناسب با نیازها باشد

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی به نقل از خبرگزاری آنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در جلسه شورای گسترش دانشگاه، با تأکید بر اینکه گسترش در حوزه آموزش‌عالی باید به‌صورت هوشمند باشد، گفت: عملکرد شورای گسترش نظام آموزش‌عالی کشور در زمینه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی به کسب رضایت خانواده‌ها منجر نشده است.

وی به سیاست‌های ابلاغی علم و فناوری از سوی مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: براساس این سیاست‌ها، باید متناسب‌سازی تحصیل با اشتغال در دانشگاه‌ها رعایت شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همچنین شکل و محتوای فعالیت شورای گسترش آموزش‌عالی باید بر اساس این سیاست‌ها تغییر کند.

طهرانچی با بیان اینکه نظام آموزش‌عالی باید خواسته‌ها و نیازهای مردم را همواره در نظر داشته باشد، گفت: متأسفانه هنوز در دانشگاه‌های کشور ،رشته‌هایی وجود دارد که مورد نیاز جامعه نیست. در مقاطعی در حالی که تقاضای ورود به برخی رشته‌ها به‌شدت در حال کاهش بود، تقاضای گسترش و توسعه رشته‌ها مبتنی بر توانمندی‌ها ارائه و در بسیاری موارد در شوراهای گسترش با آنها موافقت شده و اکنون این ظرفیت‌ها به کلی خالی مانده و تقاضا برای استفاده از آن وجود ندارد.

وی بر نقش شورای گسترش آموزش‌عالی در کارآمدی دانشگاه‌ها تأکید کرد و افزود: دانشگاه پیشرو، مستلزم شورای گسترش فعال و به‌روز است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه گسترش رشته‌های تحصیلی باید بر مبنای نیاز کشور و آینده‌نگری انجام شود، اظهار امیدواری کرد: مردم از نتیجه تعاملات مثبت این دانشگاه با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همه زمینه‌ها به‌خصوص شورای گسترش بهره ببرند.

شصتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی و با حضور تمامی اعضا به‌منظور بررسی آیین‌نامه تصویب دانشکده‌های دانشگاه آزاد اسلامی، بررسی تقاضا درخصوص تبدیل وضعیت پذیرش با آزمون و بدون آزمون و اجرای رشته‌های واحدها در مراکز تحت پوشش واحد مادر برگزار شد.

انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: دکتر محمدمهدی طهرانچی گسترش آموزش عالی