برگزاری گارگاه جغرافیا ویژه اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۵ کد : ۱۴۲۶۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۹۴
"آشنایی و کاربرد تجهیزات در اندازه گیری و تعیین موقعیت جغرافیایی" عنوان کارگاهی است که توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران مرکزی برگزار شد.
برگزاری گارگاه جغرافیا ویژه اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر فرهاد حمزه استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در خصوص لزوم آموزش در این عرصه به دانشجویان رشته های گردشگری و جغرافیا در گفتگویی کوتاه اظهار داشت: نقشه به عنوان مهمترین و پرکاربردترین ابزار جغرافیا جایگاه ارزشمندی در انواع مطالعات این رشته دارد. لذا ضرورت دارد که دانشجویان نسبت به کارایی، انجام محاسبات و اندازه گیری ها مهارت لازم را کسب کنند.

وی افزود: گرایش های مختلف رشته جغرافیا متناسب با محورهای تحقیقاتی، انواع و اقسام نقشه را مورد استفاده قرار می دهند. از بین گرایشهای مختلف جغرافیا، رشته جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری به دلیل پذیرفتن دانشجو از رشته های دیگر نیازمند تقویت بنیان کمی بوده است. لذا ضرورت این امر احساس شد که بطور تخصصی برای دانشجویان این رشته بصورت تفصیلی تجهیزات، ابزارهای اندازه گیری و انواع نقشه ها تشریح گردید.

گفتنی است این برنامه از سلسله برنامه های مصوب باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان می باشد که به طور منظم برگزار می شود. انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: باشگاه پژوهشگران جوان فرهاد حمزه کارگاه آموزشی جغرافیا


( ۱ )