برگزاری شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۴۵۴۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۱۲۳
شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به میزبانی واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران برگزار شد.
برگزاری شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر سید محمودرضا آقامیری در جمع روسای واحدهای دانشگاهی استان تهران ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و تبریک 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: امیدوارم به عنوان یک نهاد فرهنگی و دانشگاهی توانسته باشیم فرهنگ ایرانی اسلامی را در جامعه نهادینه سازیم و این مجموعه علمی که زاییده ی انقلاب است بتواند در آغاز دهه ی پنجاه  این رویداد بزرگ تاریخی ایران با برنامه های مدون و پایدارعلمی در حوزه فرهنگ، آموزش و پژوهش، علم و فناوری کشور به فعالیت بیشتر و گسترده تر ادامه دهد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در ادامه  با ارائه گزارش اجمالی از بودجه دانشگاه در سال 98 تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است و باید طوری در بودجه نویسی عمل کنیم تا بتوانیم الگو ی واحدها و استانهای دیگر باشیم.

وی با تاکید بر اینکه سعی ما بر این باشد هرینه های غیر ضروری را کنار بگذاریم، گفت: همه ما ملزم و مقید به این مساله هستیم که بمنظور سلامت در کار و جایگاهی که هستیم  با حساب و کتاب دقیق عمل نماییم . چرا که دانشگاه آزاد اسلامی بر پایه شهریه دانشجویان بنا شده است  و ما نسبت به اعتماد مردم مسئولیم و به همین منظور واحدها موظفند در قالب برنامه و چارچوب مدونی هزینه های جاری را تنظیم کنند.

وی در ادامه با تاکید بر گسترش فعالیت امور بین الملل در استان تهران گفت: رشته های حقوق، پزشکی، اقتصاد و مدیریت از جمله رشته هایی است که مورد استقبال دانشجویان و دانشگاههای خارجی است و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران زمینه وپتانسیل همکاری با دانشگاههای کشورهای دیگر به ویژه کشورهای همسایه و همجوار را در این رشته ها دارد.

دکتر سیدعلی ابطحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در سخنانی با بیان اینکه دانشجویان واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران در رشته های مختلف پزشکی میدرخشند،  اظهار داشت: واحد علوم پزشکی تهران با حدود 23 هزار دانشجو در رشته های علوم پایه  سرآمد هستند  و در رشته دندانپزشکی  در رتبه دوم کشوری قرار دارند.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی ایران و گسترش دانشگاهها ، کشور در رشته های تخصصی به بی نیازی  رسیده است ، اظهار امیدواری کرد تا واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران بتواند در کنار سایر دانشگاهها کشور ، بیش از گذشته در ارتقاء آموزش عالی کشور در عرصه دانش پزشکی و تربیت پزشکان متخصص و متعهد گامهای مهمی بردارد.

 

در ادامه جلسه، حاضرین ضمن ارائه گزارش اجمالی به بررسی بودجه سال 98 واحدهای استان پرداختند.

همچنین چگونگی همکاری مدارس سما با  واحدهای دانشگاهی استان تهران ، ایجاد «هنرستان تخصصی سلامت» از دیگر موضوعات مطرح شده  در جلسه مذکور بود

.

این گزارش حاکی است، در حاشیه این جلسه دکتر آقامیری در یک نشست 90 دقیقه ای، دیدار صمیمانه ای با استادان و مدیران گروههای آموزشی واحد علوم پزشکی داشت که در این دیدار حاضرین  به بحث و تبادل نظردرجهت اموری جاری دانشگاه به ویژه: در بخش چگونگی پذیرش دانشجو، تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی،ساعات موظفی استادان وطرح های تحقیقاتی درآمدزا و کاربردی پرداختند.

 

 

کلید واژه ها: شورای استان تهران


( ۱ )