با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد: جشن بزرگ ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و آیین گشایش مجتمع دانشجویی و فرهنگی «کوثر» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۰۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۷ کد : ۱۴۵۹۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۲۷
همزمان با برگزاری جشن بزرگ ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) مجتمع دانشجویی و فرهنگی«کوثر»ویژه «دانشجویان دختر»درمجتمع دانشگاهی ولایت سوهانک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی گشایش یافت.
با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد: جشن بزرگ ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و آیین گشایش مجتمع دانشجویی و فرهنگی «کوثر» در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع دانشجویان، کارکنان و استادان این واحد بزرگ دانشگاهی در سخنانی ضمن تبریک میلاد باسعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: خدا را شاکرم که سال گذشته در همین ایام در واحد تهران مرکزی با دیگر مسئولین تصمیم گرفتیم به دانشجویان این واحد هویت جدیدی ببخشیم ودانشجویان و استادان رشته‌های مختلف راکنار یکدیگر تجمیع کنیم و اکنون خوشحالم که این تصمیم به ثمر نشسته است. دانشجویان واحد تهران مرکزی دیگر لازم نیست در ساختمانهای مختلف به دنبال  هویت خود باشند، چرا که امروز نمادی دارند که نماد دانشگاهی و دانشجویی آنها"مجتمع دانشگاهی ولایت -سوهانک" است.

طهرانچی با بیان اینکه امیدوارم خدماتی که در این واحد دانشگاهی به دانشجویان عزیز  ارائه می‌شود، روزبه‌روز گسترش یابد و امروز یکی از این خدمات ویژه بانوان در فضای مناسبی افتتاح می شود و قابل بهره برداری است و به زودی در این مجتمع کتابخانه مرکزی، قرائت‌خانه، سالن‌های غذاخوری مناسب و... نیز راه اندازی خواهد شد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب و دانشگاهی از مردم برای مردم است، تصریح کرد: ما خود را خادم شما دانشجویان می‌دانیم و امیدواریم در خدمت‌رسانی به دانشجویان کوتاهی نکنیم.

وی در ادامه با تاسی به سخنان امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «از دامن زن مرد به معراج می رود» گفت: به جای آنکه به شاخص‌های غرب ومغرب زمین برای هویت‌بخشی خودبنیان به مقام زن تکیه کنیم که شاخص‌هایی همچون نسبت دختران دانشجو یا نسبت زنان شاغل به کل جمعیت را در نظر دارند، باید پیرو مکتبی باشیم که در آن "زن" بزرگ و مظهر تفکر و محور تعالی انسان است. این نگاهی است که اسلام برای زن در نظر گرفته است و هویت‌بخشی اسلام به جایگاه و منزلت زنان موجب تعالی زنان  و جامعه است.

بر اساس این گزارش، دکتر سید محمود آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی نیز در این مراسم در سخنانی با تبریک زاد روز حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام زن از راه‌اندازی "دانشگاه مادران" از سال آینده در واحد تهران مرکزی خبر داد و گفت: همه تلاش ما بر این است تا سال آینده بتوانیم واحد دانشگاهی ویژه دختران و مادرانی که به دلیل ازدواج یا فرزندآوری، امکان حضور در محیط‌های دانشگاهی را ندارند، فضایی مناسب برای تحصیل فراهم کنیم.

وی افزود: امروز هم که روز ولادت حضرت زهرا( س) می باشد در این روز خجسته به منظور ارج نهادن به مقام "زن" و در جهت رفاه و آسایش دختران دانشجو، مجتمع دانشجویی و فرهنگی «کوثر» برای استراحت و اوقات فراغت دانشجویان دختر واحد تهران مرکزی افتتاح شد.

این گزارش حاکی است، سرای دانشجویی فرهنگی کوثر در فضایی سه طبقه در کنار سلف سرویس دانشجویی احداث شده است و در آن امکاناتی از جمله:  مشاوره رایگان دانشجویی، سالن های استراحت با مبلمان راحتی و فرش، بوفه، کتابخانه، میز مطالعه، کامپیوتر، اینترنت، سیستم گرمایشی سرمایشی   و نمایی کاملا زیبا و مدرن را در خود جای داده است .

شایان ذکر است، جشن میلاد حضرت زهرا(س) به همت دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، بسیج دانشجویی و همکاری معاونت  دانشجویی فرهنگی واحدتهران مرکزی در مجتمع  دانشگاهی ولایت برگزار شد.

از ویژه برنامه های این جشن می توان به: سخنرانی ، برگزاری مسابقه، تواشیح و 30 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و اهداء هدایایی به بانوان اشاره کرد.

 

 

کلید واژه ها: جشن ولادت امام حسن مجتبی(ع) حضرت زهرا(س) دکتر محمدمهدی طهرانچی دکتر سیدمحمودرضا آقامیری