با حضور دکتر آقامیری : مراسم تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحدتهران جنوب برگزار شد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۵ کد : ۱۴۷۷۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۱۳
با حضور دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی مراسم تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار شد.
با حضور دکتر آقامیری : مراسم تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحدتهران جنوب برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر آقامیری در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، تصریح کرد: در تمام محورهای این بیانیه به مساله های علم و فناوری، آموزش و جوانان تاکید شده است و رسالت من و شماست که از این فرصت در جهت منافع و مصالح کشور در دانشگاهها قدم برداریم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نیز در شرایط جدید قرار گرفته است، اظهار کرد: دانشگاه آزاداسلامی در برنامه جدید، هدف گذاری شده است و قرار شد یک دانشگاه مساله محور و حل مساله باشد و همچنین یک دانشگاه سطح یک و انتخاب اول داوطلب نیز معرفی شود. این هدف مهم، محقق نمی شود مگر اینکه از مسیرآموزش محور به پژوهش محور حرکت کنیم. این به این معنا نیست که آموزش را رها کنیم بلکه باید به محور پژوهش و تحقیق توجه بیشتری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: در سی سال گذشته دوستان و همکاران دیگر از لحاظ کمی و امکانات این مجموعه بزرگی علمی را گسترش دادند و امروز این امانت را به من و شما  سپردند و باید از آن فرصت هایی که در گذشته خلق کردند در جهت اهداف دانشگاه استفاده بهینه نماییم.

آقامیری گفت: امروز حدود 40 برنامه جامع علمی در کل دانشگاه آزاد اسلامی کشور مطرح شده است که 10 برنامه علمی یعنی حدود یک چهارم برنامه علمی به استان تهران واگذار شده است. یک برنامه علمی ویژه نیز بر عهده واحد تهران جنوب قرار گرفته است و ما باید فعالیت اساتید را در برنامه های علمی جدی بگیریم. در همه علوم به ویژه فنی و مهندسی پروژه محور باشیم. ما باید جرات پروژه گرفتن را پیدا کنیم و از فضای صد در صد آموزشی به سمت پژوهش ارتقا یابیم. برای اینکه این اتفاق رخ دهد باید بستر مناسب را برای فعالیت اساتید فراهم نماییم. در برابر خدمتی که می خواهیم، باید آرامش ذهنی و فکری را برای استادان فراهم نماییم.

وی همچنین به بحث ارتقاء اعضای هیات علمی اشاره کرد و افزود: هرم اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید تغییر کند که این تغییر به شرایط ارتقاء و بخش دوم آن به فعالیت های علمی استادان مربوط است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ضمن بازدید از دانشکده فنی مهندسی واحد تهران جنوب در حاشیه این مراسم در نشستی صمیمانه با مدیران گروههای آموزشی در زمینه های مختلف علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی  به بحث و گفتگو پرداخت و با تاکید بر اینکه در همه زمینه ها  ضروریست به سمت استاندارد شدن حرکت کنیم، تصریح کرد: در دانشگاههای بزرگ دنیا گروههای آموزشی مهمترین رکن و اصلی ترین حوزه دانشگاه محسوب می شوند و بر خروجی های علمی تاثیر گذار هستند. ما در دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید به هویت بخشیدن استادان و گروههای آموزشی در وهله اول و سپس هویت بخشیدن به دانشکده ها و دانشگاه جدی تر عمل نماییم.

در بخش پایانی این مراسم از اعضای هیات علمی نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحدتهران جنوب تجلیل شد.

 

 

کلید واژه ها: دکتر سیدمحمودرضا آقامیری