پاسخ به یک چالش دانشجویان؛ دانشجویان انصرافی دانشگاه آزاد اسلامی چگونه به تحصیل بازگردند

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۶ کد : ۱۴۷۹۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۰۳۲
بازگشت به تحصیل دانشجویانی که به هر دلیلی از ادامه تحصیل برای چند نیمسال سرباز زده‌اند بر اساس سازوکار خاصی است.
پاسخ به یک چالش دانشجویان؛ دانشجویان انصرافی دانشگاه آزاد اسلامی چگونه به تحصیل بازگردند

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی به نقل از خبرگزاری آنا، بازگشت به تحصیل دانشجویان همه مقاطع در رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی ورودی سال ۹۷ و قبل از آن که به هر دلیلی از ادامه تحصیل برای چند نیمسال سرباز زده‌اند فراهم شده است و این دانشجویان می‌توانند ادامه تحصیل دهند.

دانشجویانی که ترک تحصیل کرده‌اند (موارد مربوط به وقفه تحصیلی، عدم مراجعه و انصراف از تحصیل) و هنوز واحدهای درسی (به استثنا پایان‌نامه و رساله) باقیمانده داشته و قصد بازگشت به تحصیل را دارند، ضمن در نظر داشتن سایر ضوابط دانشگاه، از پرداخت شهریه نیمسال‌های وقفه معاف می‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال‌های باقیمانده ادامه تحصیل دهند.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکتر تخصصی و دکتری عمومی) که در مرحله اخذ یا تمدید پایان‌نامه و رساله به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی دارای وقفه تحصیلی شده‌اند و قصد بازگشت به تحصیل را دارند از پرداخت شهریه نیمسال‌های وقفه افتاده معاف می‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال مراجعه بعد از وقفه، ادامه تحصیل دهند. ضمنا این بند از بخشنامه از تاریخ ابلاغ تا ۳۱ شهریور ۹۸ قابلیت اجرا دارد و پس از آن مطابق دستورالعمل رئیس کمیته شهریه دانشگاه محاسبات لازم صورت می‌پذیرد.

محاسبه شهریه نیمسال‌های باقیمانده دانشجویان از تاریخ مراجعه بعد از وقفه تحصیلی به دانشگاه، پس از اتمام سنوات مجاز تحصیلی در هر مقطع (بدون در نظر گرفتن نیمسال‌های وقفه) مطابق ضوابط دانشگاه، به نرخ روز انجام می‌شود. به همین دلیل واحدهای دانشگاهی موظفند نسبت به به‌روزرسانی شهریه این قبیل از دانشجویان در زمان مربوطه اقدام کنند و برای جلوگیری از هر گونه مشکلات بعدی به ایشان اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: ترک تحصیل بازگشت به تحصیل دکتر محمدمهدی طهرانچی


( ۱۰۳ )