آقامیری: کیفیت علمی در واحدهای استان تهران در اولویت امور قرار دارد

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۲ کد : ۱۴۸۵۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۱۷۳
سومین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در سال ۹۸ با حضور دکتر سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی و جمعی از مدیران و روسای واحدهای استان تهران در دبیرخانه استان تهران برگزار شد.
آقامیری: کیفیت علمی در واحدهای استان تهران در اولویت امور قرار دارد

 

 به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکترسید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی درجمع روسای واحدهای دانشگاهی استان تهران با تاکید بر توجه به کیفیت علمی در دانشگاه افزود: رکود علمی را باید جدی بگیریم و به پویایی علمی وکیفیت اهمیت دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نظارت بر امور فرهنگی واحدهای دانشگاهی درخصوص دو مبحث مهم حجاب و آراستگی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران سخنانی ایراد کرد.

آقامیری با بیان اینکه دانشجویان فرزندان خانواده هایی هستند که به امانت بدست ما سپردند، گفت: وظیفه ماست که به مسائل فرهنگی جوانان اهمیت دهیم و از لحاظ فرهنگی بستر مناسبی در محیط دانشگاه فراهم نماییم تا خروجی آن در خانواده، جامعه و آینده جوانان تاثیرات مثبت داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با بیان اینکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب در امور فرهنگی، لازم است واحدهای دانشگاهی همسو و هماهنگ باشند، تصریح کرد: در مسائل جاری فرهنگی همکاری حوزه فرهنگی دانشجویی، دفتر نهاد رهبری، بسیج دانشگاه و همچنین مشارکت دانشجویان، کارکنان و استادان ضروری است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب برای هویت ملی ما مهم است، تصریح کرد:  به عنوان یک دانشگاه و پژوهشگاه در این امر مهم باید فعال باشیم. وی از روسای واحدهای دانشگاهی استان تهران خواست تا از توان علمی صاحبنظران، استادان، دانشجویان و کارکنان با روشهای نوین و به دور از هرگونه فضاسازی استفاده نمایند.

این گزارش حاکی است، حجت الاسلام رجالی تهرانی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در این جلسه با اشاره به حدیثی از امام جواد(ع) مبنی بر اینکه «هر شخصی حاضر و ناظر کاری باشد و آن را ناپسند دارد، مانند کسی است که [آن هنگام] غایب بوده و هر شخصی کار زشتی را نیک شمارد، در آن کار شریک باشد.» تصریح کرد: امید است در هر مقامی که هستیم با تاسی بر این حدیث هر کجا کار ناپسندی انجام پذیرد ابراز ناراحتی کنیم و بالعکس اگر کار خوبی صورت میگیرد مشوق باشیم. ما در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تاثیرگذاری امور فرهنگی مسئولیم و باید این امر مهم را با درایت وجدیت بیشتری دنبال کنیم.

  در ادامه این جلسه پس از ارائه طرح موضوعات توسط روسای واحدهای دانشگاهی استان تهران، مطالب دستور جلسه مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت. .انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: شورای استان تهران دکتر سید محمودرضا آقامیری رکود علمی