اردوی زیارتی کربلای معلی و نجف اشرف

برگزاری اولین اردوی زیارتی عتبات ویژه اعضا باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۵۰۳۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۸۴
همزمان با عید غدیرخم باحضور جمعی از اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران مرکزی اولین اردوی زیارتی عتبات برگزار شد.
برگزاری اولین اردوی زیارتی عتبات ویژه اعضا باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان  دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

به گزارش روابط عمومی واحدتهران مرکزی،  دکتر طاهره فهیمی نجم مدیر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران مرکزی در گفتگویی کوتاه  در خصوص این اردو اظهار داشت: اعضا از بین افراد  پژوهشگر، نخبه و استعدادهای درخشان که در طول دوره عضویت خود در اکثر برنامه های باشگاه اعم از آموزشی و پژوهشی حضور داشته اند، انتخاب شدند.
برنامه ریزی این سفر به نحوی انجام شد که زائران در روز عید غدیر خم با مولای متقیان امیرالمومنین علی(ع) در نجف اشرف عهد ولایت بستند و در شب جمعه نیز زائر کربلا شدند.
وی در ادامه گفت:    از ویژه برنامه های این اردو می توان به برگزاری جشن عید غدیر خم در نجف اشرف  ، جشن میلاد امام موسی بن جعفر(ع) در شهر کاظمین و همچنین زیارت ویژه حرم امام حسین و حضرت اباالفضل(ع) اشاره کرد. همچنین زائران طی سفری به شهر سامرا به زیارت قبور ائمه عسگریین رفتند و در صحن حرمین این دو امام شریف مراسم سخنرانی و مداحی برگزار گردید.
از برنامه های مهم دیگر این سفر می توان به برگزاری نمازهای مستحب در مسجد سهله و انجام اعمال مسجد کوفه، همچنین زیارت مزار میثم تمار در شب شهادتش، زیارت مزار کمیل بن زیاد و مسجد حنانه اشاره کرد.  
 همچنین برپایی سفره حضرت رقیه (س) در بین الحرمین، و زیارت قبر مسلم بن عقیل  از دیگر برنامه های این سفر معنوی بود. برنامه ویژه زیارت وداع  با حضور مداح کشوری حاج حسن شالبافان  وسخنرانی حجت الاسلام ثباتی مقدم درلابی هتل  برگزار شد.
فهیمی بیان داشت: این اردو  با توجه به اینکه اکثر افراد جز زائر اولی ها بودند از بار معنوی بسیاری زیادی برخوردار بود و امید آن می رود فضای دانشگاه خصوصا عملکرد نخبگان دانشگاهی همواره آمیخته با عطر معنویت اهل بیت (ع) باشد و برگزاری برنامه های فرهنگی در بین پژوهشگران و نخبگان مسیر واقعی علم را برای آنان روشن و هموار سازد. وی در پایان از همه مسئولانی که برای برگزاری این اردو همراهی نمودند تشکر و قدردانی نمود./
انتهای پیام

کلید واژه ها: کربلای معلیاردوی زیارتیباشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران مرکزیطاهره فهیمی نجم


( ۵ )

نظر شما :