برگزاری کارگاه تخصصی فرهنگی فرهنگ پوشش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۴ کد : ۱۵۰۶۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۶۴
به همت حوزه معاونت دانشجویی وفرهنگی واحد تهران مرکزی کارگاه تخصصی فرهنگی با عنوان« فرهنگ پوشش (مد و مدگرایی ایرانی – اسلامی ) » با حضور جمعی از کارکنان حوزه ستادی و دانشکده های واحد تهران مرکزی برگزار شد.
برگزاری کارگاه تخصصی فرهنگی  فرهنگ پوشش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دراین کارگاه معصومه بهرامی مشاور و کارشناس در حوزه فرهنگ به ارائه توضیحاتی پیرامون آشنایی با الگوهای پوشش ایرانی و اسلامی ، ترغیب برای طراحی و تولید خلاقانه در عرصه پوشاک اسلامی ایرانی و ایجاد فضایی مناسب برای آشنایی با فعالان عرصه های مختلف صنعت پوشاک و لباس پرداخت.

بهرامی گفت: پوشش بدن از جمله موارد مورد توجه انسان از آغاز پیدایش او بر روی این کره خاکی است . محافظت در برابر سرما ، گرما و دیگر عوامل طبیعی و نیز ایجاد آراستگی ظاهری عوامل تعیین کننده ای در طرح ، جنس و ترکیب بندی به شمار می آیند و روحیه تنوع طلب و خلاق انسان سبب شد تا همواره به اشکال جدید پوشش در کاربرد و صورت ظاهرش بیندیشد.

وی با تاکید بر اینکه کشور ما قابلیت ارائه الگوی مناسب جهت توسعه فرهنگ پوشاک و پوشش را دارد، افزود: با یاد آوری تاریخچه غنی فرهنگ ایرانی می توانیم به این مهم دست یابیم. ایرانیان از گذشته داشتن با روحیه زیبایی و آراستگی در زمینه پوشاک از فرهنگ غنی برخوردار می باشند.

وی بیان داشت: شیوه های نوین آموزش طراحی و تربیت افراد متخصص در زمینه های گوناگون صنعت پوشاک ، نقش و کاربرد فناوری های جدید در بهینه سازی موارد خام مورد استفاده در صنعت پوشاک و زمینه ها،توانایی های پوشش اسلامی ایرانی در جامعه اقتصاد مقاومتی از مواردی است که پژوهشگران می توانند به آن بپردازند و با ایجاد طراحی به توسعه صنعت مد و مدگرایی ، پوشش و پوشاک بپردازند.

این گزارش حاکی است، شناسایی زمینه های فرهنگی ، معرفتی و تاریخی تولید پوشاک در ایران ( از صنعت های بومی و اقلیمی تا صنعتی امروز )، آشنایی و پژوهش در زمینه زیبایی شناسی، وجه کاربردی پوشاک فرهنگ سازی در حوزه پوشاک ( ضرورت ، قابلیت ها و راهکارها در راستای شناساندن الگوهای صحیح پوشش ملی اسلامی در داخل و خارج از مرزهای کشور ) معیارهای ارزشی و زیبا شناختی پوشش از منظر دین از جمله موارد مورد بحث این کارکاه بود. انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: کارگاه فرهنگ پوششمعصومه بهرامیپوشاک اسلامی-ایرانی