در واحد تهران مرکزی صورت گرفت

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ احکام شرعی و شبهات دینی در واحد تهران مرکزی

۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۵۱۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۳۵
به همت اداره دانشجوئی و فرهنگی دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی جلسه پرسش و پاسخ احکام شرعی و شبهات دینی با حضور جمعی از دانشجویان در دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی برگزار شد.
برگزاری جلسه پرسش و پاسخ احکام شرعی و شبهات دینی در واحد تهران مرکزی

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن طوبائی استاد دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی درخصوص فوائد روزه، تفسیر معاد، اصول دین، امر به معروف و نهی از منکر، جدائی دین از سیاست و فلسفه حجاب سخنانی ایراد کرد.

وی با اشاره به آن که بدن انسان در هر 8 سال یک بار دارای سلول های جدید شده و روزه تمام عضوهای فرسوده بدن را ترمیم میکند ، حتی کبد ، سلول ها و عضوهای از دست رفته را نیزبازسازی می کند افزود : اعمال انسان حکم دفترچه بیمه را برای انسان دارد .

طوبایی در ادامه سخنان خود پیرامون امر به واجبات و نهی از بدیها تأکید کرد: در این زمینه پیامبر اکرم (ص ) می فرماید: « وای بر پدران آخرالزمان، آنها پدران مسلمانی هستند که واجبات را به فرزندان خود آموزش نمی دهند و به همان اخذ مدارج بالای فرزندان خود قانع می شوند.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری در این خصوص  می فرماید: « حرف پدران و مادران خود را گوش فرا دهید که آنها خیر و صلاح شما را  می خواهند.» و در خصوص جدائی دین از سیاست می فرماید: « خداوند از کسانی که دانشجویان را در مسیر دوری از سیاست سوق می دهند، نمی گذرد چون دانشجو باید خود به دنبال دانش رفته و مسائل سیاسی را ببیند.انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی محمدحسن طوبایی پرسش وپاسخ احکام شرعی


( ۲ )