حضور گسترده دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نانو و صنایع

۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۵۱۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۶۳
واحد تهران مرکزی با ارائه ۲۵ دستاورد نانو و محصول متنوع فناوری های نانویی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نانو و صنایع درخشید.
حضور گسترده دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی  در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نانو و صنایع

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر علی نیازی معاون پژوهش و فناوری واحد تهران مرکزی در گفتگویی کوتاه اظهار داشت: واحد تهران مرکزی امسال همچون دوره های پیشین به همت دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت واحد همراه با سایر واحدهای سراسر کشور دستاوردها و فناوری نانوی خود را در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی ارائه داده است.

وی افزود: واحد تهران مرکزی با ارایه 25 دستاورد و محصول متنوع فناوری های نانویی که حاصل تلاش اساتید، پژوهشگران و دانشجویان این واحد است در نمایشگاه شرکت داشته است. برخی از این محصولات در مرحله تجاری سازی قرار دارند. خوشبختانه امسال با ارایه محصولات کاربردی -علمی و همچنین تدابیر در نظر گرفته شده، مسئولین مربوطه، صنعتگران، محققین، دانشجویان و سایر علاقمندان از محصولات ارایه شده در بخش واحد تهران مرکزی استقبال خیلی خوب و فوق العاده ای بعمل آوردند.

نیازی گفت: شش دستاورد تحقیقاتی و محصول محور پژوهشکده بافت، 15محصولات متنوع دانشکده علوم، چند محصول دیگر از گروه عمران دانشکده فنی نیز در این نمایشگاه ارایه شده بود که امسال با ارایه 25 دستاورد نانو نسبت به نمایشگاه سال گذشته که با 17 محصول شرکت داشت به میزان 8 محصول افزایش نشان میدهد.

وی افزود: از جمله محصولاتی که در این نمایشگاه ارایه شده بود می توان به : زخم پوش نانولیفی و نانو الیاف سه بعدی،گرافن سه بعدی، سنسورهای گاز، فیلتر تصفیه فاضلاب های صنعتی و جاذب های آلودگی صنعتی از خاک و میکروسکوپ با قدرت زوم 300برابری که قابل نصب بصورت برچسب لایه ورق پلاستیکی بر روی دوربین گوشی های همراه  می باشد اشاره کرد.

نیازی تصریح کرد: این نمایشگاه علاوه بر تبادل تجربیات پژوهشگران و صنعتگران ، امکان تبادل تجربیات و آشنایی بهتر اساتید و پژوهشگران با فعالیتهای پژوهشی واحدهای دانشگاه آزاد با یکدیگر را نیز فراهم می سازد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نانو و صنایع وابسته همچون سالهای پیش در محل نمایشگاه بین المللی تهران از 18 تا 21 مهرماه سال جاری برگزار شد. انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: دوازدهمین نمایشگاه نانو واحد تهران مرکزی دکتر علی نیازی