ششمین کرسی آزاداندیشی رسانه‌ای با موضوع اربعین، چالش‌ها و راهکارها

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی: رسانه‌های غربی از شگفتی پیاده‌روی اربعین چشم‌پوشی می‌کنند

۰۱ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۷ کد : ۱۵۱۸۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۲۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: رسانه‌های غربی از شگفتی پیاده‌روی اربعین چشم‌پوشی می‌کنند.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی: رسانه‌های غربی از شگفتی پیاده‌روی اربعین چشم‌پوشی می‌کنند

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی ، محمدحسین صفارهرندی در ششمین کرسی آزاداندیشی رسانه‌ای با موضوع اربعین، چالش‌ها و راهکارها که در سالن اجتماعات غدیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی برگزار شد،اظهار کرد: هیچ حرف حقی بدون استفاده زبان هنر ماندگار نمی‌شود.

وی افزود: اربعین تبدیل به یک آیین برای مردم عراق و مسلمانان شده است. هر ساله برای تقویت مراسم پیاده‌روی اربعین اقداماتی انجام می‌شود که در صورت زیاده‌روی باید آفات این مراسم را بررسی کرد. این زمانی است که حضوردانشگاه‌ها مطرح است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: در رسانه‌های غربی از شگفتی پیاده‌روی اربعین چشم‌پوشی می‌شود و آن‌ها این آیین بزرگ را بایکوت خبری می‌کنند.

صفارهرندی بیان کرد: دولت‌ها در برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین ناتوان هستند. اصل برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین برشانه‌های مردم است. سنت‌های قبیله‌ای و عشیره‌ای حاکم بر عراق یکی از دلایل موفقیت مردم عراق دربرگزاری پیاده‌روی اربعین است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیاری از مشکلات برای چشم‌دوزی به دولت‌ها تلنبار می‌شود و گاها از ظرفیت‌های مردم غافل هستیم.وی بابیان اینکه  خدماتی را دولت‌ها برای پیاده روی اربعین فراهم کرده‌اند، گفت: دولت‌ها در سال‌های اخیر با مراسم پیاده روی اربعین رفیق‌تر شده‌اند.

صفارهرندی تصریح کرد: باید به مردم میزبان زائران اربعین بیش از گذشته اعتماد کرد اما برای اربعین تمدن‌ساز کار نشده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید برای حل مشکلات جوامع اسلامی گام برداشت، گفت: همه جوامع اسلامی نیازمند  به تمرین سبک زندگی بر اساس الگوهای دینی_اسلامی و شرقی است.

صفارهرندی ادامه داد: در مراسم اربعین کوچک‌ترین نزاعی بین ۲۰ میلیون نفر زائر وجود نداشت که این یکی از دستاوردهای بزرگ مراسم پیاده روی اربعین است.انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: پیاده روی اربعینمحمد حسین صفار هرندیدانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی


( ۱ )

نظر شما :