جشن معارفه دانشجویان جدید الورود سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب برگزار شد

۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۵ کد : ۱۵۲۵۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۵۹
همزمان با هفته وحدت  و فرا رسیدن میلاد پیامبر اکرم (ص) و  امام جعفر صادق (ع) جشن معارفه دانشجویان ورودی جدید مهر ۱۳۹۸دانشگاه آزاد اسلامی واحدتهران غرب با حضور دکتر سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، رئیس، معاونین، مدیران، روسای دانشکده ها و جمع کثیری از دانشجویان و خانواده های ایشان در سالن ورزشی چند منظوره مجتمع پیامبر اعظم (ص) برگزار شد.
جشن معارفه دانشجویان جدید الورود سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ، دکتر سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی  استان تهران و واحد تهران مرکزی در سخنانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم  و تبریک میلاد پیامبر صلح و دوستی و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدافع حرم سید مصطفی موسوی، ورود  دانشجویان جدید را به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب تبریک گفت.
 وی در ادامه با بیان اینکه عمر به سرعت در حال گذر است، و اثر گذاری یکی از شرایطی است که باید در عمرمان داشته باشیم، تصریح کرد: اگر بخواهیم قطار عمر را کنترل کنیم باید با بالا بردن عرض زندگی اثرگذاری خود  را در جهان هستی گسترش دهیم. برای افرادی  که کار علمی انجام می دهند اثر گذاری شان  در زندگی مردم و اجتماع مشهود است.  آقامیری افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب یکی از دانشگاه های جوان است و امروز در شرایط علم و فناوری کشور نقش مهمی  دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه داشتن جمیعت جوان بزرگترین سرمایه هر کشور است، گفت: امروز  کشور ایران از بیشترین جمیعت دانشگاهی و جوان برخوردار است و این   یک افتخار است.
وی با تاسی به بیانات مقام معظم رهبری در  بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه  " جوانان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی اند (نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیر بنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی مهمترین ظرفیت امید بخش کشور است) افزود: کشور ایران در این قسمت سرمایه گذاری خود را انجام داده است، ما در زمینه علم و فناوری نیروی قوی انسانی داریم، منابع انسانی مان از نظر جهانیان مورد تأیید است و تولیدات محصولات علمی ما نیز امروز افتخار آفرین است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با اشاره به اثر گذاری دو شهید گرانقدر شهید دکتر شهریاری و شهید رضایی نژاد  درجامعه علمی کشور افزود:
در سال 1365 که  کشور تصمیم گرفت در بحث هسته ای وارد کار شود تمام جهان، ایران را محکوم کردند و در سال 1372 یکی از کسانی که بنا به دلایل شخصی در ایران ماند وتصمیم گرفت مطالعات تحقیقی خود را انجام دهد دکتر شهریاری بود. 
دکتر شهریاری زیر ساختهایی درست کرد که  امروز کشور از نظر رشد علمی در بالاترین سطح  قرار گرفته است .و این امر فقط به واسطه نیروی انسانی معتقد و  متخصصی که در کشور وجود دارد محقق شد.
وی خطاب به داشجویان گفت:   شما عزیزان هم چشم انداز آینده کشور برای پیشبرد و ادامه مسیری که وجود دارد، می باشید.
چهار سال امکانات و هزینه هایی که پدر و مادر در اختیارتان قرار می دهند و از طرفی  امکانات کشور در اختیار شماست و شما باید از این  فرصت استفاده کنید و از نظر علمی، کار علمی انجام دهید تا برای کشور و در سطح وسیع تر برای دنیا اثرگذار باشید.
آقامیری خاطرنشان کرد:  فضای  آموزشی و رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی  واحد تهران غرب نیز یک فضای فرهنگی و مثبت و قابل قبول از همه جهات است و شما باید این فرصت تحصیل را در این واحد دانشگاهی مغتنم بشمارید.
وی با بیان اینکه هر سازمان و نهادی یک سری قوانینی دارد، و باید به قوانین احترام گذاشت، تاکید کرد: عفاف و حجاب  یکی از مقوله های مهم دانشگاه  آزاد اسلامی است و  واحدهای  دانشگاه آزاد اسلامی  استان تهران و واحد تهران غرب اصرار به انجام آن دارند ، چرا که شما فرزندان به  عنوان امانت هایی برای مسئولین می باشید. ما هم باید  مثل همه  سازمانها و نهادها  قوانین را رعایت کنیم تا فضای سالم و تاثیر گذاری از همه جهات علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و... داشته باشیم.
 آقامیری در پایان سخنان خود ضمن اعلام حمایت به دانشجویان، گفت: امیدوارم خاطرات خوبی را در این چند سال آینده داشته باشید و امروز هم یک روز خاطره انگیز برای شما به یادگار بماند.
بر اساس این گزارش، در ادامه مراسم از نرگس آزادوار دانشجوی مقطع دکتری مهندسی عمران  به عنوان دانشجوی نمونه استانی  و همچنین از مادر جوانترین شهید مدافع حرم، سید مصطفی موسوی که امروز مصادف با چهارمین سالگرد شهادت ایشان بود تقدیر بعمل آمد.
از دیگر برنامه های متنوع این مراسم می توان به: اجرای تواشیح، پخش کلیپ ثبت نام ورودی های جدید، اجرای موسیقی به مناسبت هفته وحدت، برگزاری مسابقه از کتاب بیست سال وسه روز در مورد شهید مدافع حرم سید مصطفی موسوی تألیف  سمانه خاکبازان ، سخنرانی انگیزشی، توسط دکتر علی میرصادقی، پخش کلیپ معرفی فضاهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی واحد، قرائت منشور اخلاقی فرهنگی دانشجویان، اهداء جوائز مسابقه کتاب شهید موسوی به 5 نفر و مسابقه آراستگی اشاره کرد. انتهای پیام /

 

 

کلید واژه ها: دکتر سید محمودرضا آقامیری دانشجویان جدید الورود واحد تهران غرب