برگزاری سلسله نشست های تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با« عنوان استقلال و آزادی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۲۵ آبان ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۵ کد : ۱۵۲۶۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۶۶
به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی اولین نشست تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با عنوان «استقلال و آزادی» در مجتمع دانشگاهی ولایت واحد تهران مرکزی برگزار شد.
برگزاری سلسله نشست های تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با« عنوان استقلال و آزادی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، اولین نشست تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با «عنوان استقلال و آزادی» با سخنرانی دکتر اکبر اشرفی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی ،دکتر منوچهر محمدی استاد دانشگاه تهران در مجتمع دانشگاهی ولایت ویژه اساتید و دانشجویان تحصیلا ت تکمیلی برگزار شد.

این گزارش حاکی است، دکتر امیر حسین محمودی مسئول بسیج اساتید واحدتهران مرکزی طی سخنانی ضمن تبریک ولادت با سعادت رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و ولادت امام جعفرصادق(ع) و گرامیداشت سالگرد شهادت شهید مدافع مصطفی صدرزاده به میهمانان خیر مقدم گفت.

وی در ادامه اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب با توجه به دو رویکرد انقلابی محوری و جوان گرایی در جهت نظام سازی و بمنظور تحقق تمدن نوین اسلامی توسط مقام معظم رهبری صادر شده است و اساتید بسیجی به عنوان فرماندهان جنگ نرم باید توصیه های مقام معظم رهبری در محورهای هفتگانه: استقلال و آزادی، اقتصاد، عزت ملی و روابط، عدالت و مبارزه با فساد، اخلاق و معنویت، علم و پژوهش و سبک زندگی را مورد مطالعه و تبیین قرار دهند.

وی افزود: اساتید بسیجی در مرحله دوم بابد در جهت تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اولویت ها و نیازهای پژوهشی را ازمحورهای هفت گانه توصیه های مقام  معظم رهبری احصاء و به دانشجویان خود معرفی نمایند.

بر اساس این گزارش،دکتر منوچهر محمدی استاد دانشگاه تهران در این نشست به عنوان تحلیل گر و نظریه پرداز در خصوص جایگاه جمهوری اسلامی بعد از چهل سال و اینکه جمهوری اسلامی در کجا قرار دارد سخنانی ایراد کرد.

وی گفت: با مطاله در راهپیمایی اربعین حسینی به این نتیجه رسیدم که همه ملتها بصورت یکپارچه و متحد یک هدف را دنبال می کنند و همه در اربعین متحد واقعی هستند.

محمدی با تاسی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «تاریخ جهان و بشریت برسر یک پیچ بزرگ تاریخی است و دوران جدیدی در همه عالم در حال آغاز است . و ما در مقطع خاصی هستیم و نظمی نوین در حال متولد شدن است». تصریح کرد: در واقع جمهوری اسلامی جایگاه ابرقدرتی را پیدا کرده است و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه هم مطلبی را شبیه به فرمایش مقام معظم انقلاب  بیان داشت مبنی بر اینکه « نظم بین المللی به شکلی بدیع دگرگون شده است به ویژه تغییری عظیم و احتمالا به عنوان نخستین بار در تاریخ، در همه عرصه ها با ابعادی عمیقا تاریخی در حال روی دادن هژمونی غربی برجهان مشاهده می شود.»

وی با اشاره به حوادث اخیر که به صورت پی درپی در اوائل سال 1398 در منطقه خلیج فارس رخ داد و ضربات کوبنده ای بر پیکر این ابرقدرت وارد آمد اعم از سرنگونی پهباد و توقیف نفتکش انگلیسی اسکورت شده وغیره.... نوید این را می داد که شرایط برای ابرقدرت باقیمانده از جنگ سرد کاملاتغییر کرده است و از این ابرقدرت چیزی جز غول عظیم اجثه و بی خاصیت باقی نمانده است و شرایط برای به زانو زدن در مقابل ابرقدرت نوظهور و منحصر به فرد جدید فراهم گردیده است و پیشگویی حضرت امام راحل که فرموده بود ما آمریکا را زیر پا می گذاریم و ما خود یک ابرقدرت هستیم تحقق عینی پیدا کرده است.

محمدی گفت: همه خصوصیات جمهوری اسلامی این ابر قدرت نوظهور در همه ابعاد اعم از منبع و منشاء قدرت ، ساختار، ماهیت و محتوا ، اهداف، رهبری، مکتب، امت و حتی جایگاه جغرافیایی منحصر به فرد است.

استاد دانشگاه تهران در ادامه اظهار داشت، با توجه به ده شاخصه، جمهوری اسلامی در جایگاهی قرار گرفته که به عنوان ابرقدرت نوظهور دنیا را تغییر خواهد داد که از ویژگیهای ابرقدرت و منحصر به فرد بودن عبارتست از : قدرت لایزال الهی و اینکه خداوند پشتیبان آن و الطاف بیکران الهی است، نظام ولایت فقیه و قدرت رهبری که منحصربه فرد است، مکتب و ایدئولوژی و اینکه قرآن کریم هم مرامنامه آن است، امت منحصربه فرد ،اهداف منحصر به فرد، موقعیت جغرافیای منحصربه فرد  و اینکه منطقه ای مهمتر از ایران بر روی نقشه وجود ندارد، راهبرد منحصربه فرد و قدرت ما، ائتلافها و پیمانهای نظامی منحصربه فرد، نظام بین المللی منحصر به فرد، تامین امنیت منحصربه فرد، در واقع بر خلاف سایر دولتها بویژه ابرقدرتهای سابق که به نیروهای پلیسی و نظامی خود تکیه می کنند جمهوری اسلامی تامین امنیت شهروندان را به خود مردم واگذار می کند. 

وی در ادامه سخنان خود گفت: با توجه به دلایل و شواهد متقن جمهوری اسلامی با تکیه بر قدرت لایزال الهی درصحنه روابط بین الملل و درمیان قدرت های بزرگ به جایگاهی استثنائی و منحصر بفرد ارتقاء یافته است که به یقین می توان اعلام کرد که این کشور و این نظام تنها ابرقدرت منحصر بفرد می باشد، اگر چه دشمنان قسم خورده و شکست خورده در این جدال نخواهند به این پدیده جدید اعتراف و اذعان کنند و حتی غرب زدگان داخلی هم چنان در مقابل قدرت های غربی و شرقی دچار خود کم بینی بوده و کماکان مجذوب و مرعوب آن قدرت باشند و قدرت الهی منحصر بفرد کشور و نظام خود را دست کم میگیرند، در عین حال دیر یا زود مجبور خواهند بود به این امر اذعان کنند.

استاد دانشگاه تهران افزود: البته ناگفته نماند که توطئه های دشمنان حتی در شرایط افول و تضعیف آنها علیه این ابرقدرت منحفربفرد تا زمان فروپاشی آنها وحاکمیت واقعی ملتهای مستضعف همچنان ادامه خواهدداشت که بحول وقوه الهی همچون گذشته توطئه ها خنثی گردیده و دشمنان این نظام شکست خواهندخورد وجمهوری اسلامی قدرتمندتر و سربلندتر خواهد گردید تا ان شاءالله آن را به دست صاحب اصلی خود امام عصرعجل اله تعالی فرجه برساند.

دکتر اکبر اشرفی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی از دیگر سخنرانان این نشست در سخنانی اظهار داشت: برای درک بهتر مساله استقلال و آزادی در این بیانیه، ابتدا لازم است که یک نگاه کلی به این بیانیه داشته باشیم.

وی افزود: این بیانیه راهبرد کلان نظام جمهوری اسلامی ایران برای پیمودن مسیر آینده نظام است و رهبر معظم  انقلاب اسلامی همچون  یک کشتیبانی آگاه و حکیم، ملزومات این مسیر را با فشرده ترین صورت ممکن تبیین کرده اند. که از جمله این ملزومات می توان: به شناخت ماهیت انقلاب اسلامی، شناخت دشمنان انقلاب اسلامی، شناخت راه طی شده و مسیر چهل سال گذشته، شناخت عوامل پیش برنده  انقلاب اسلامی ، شناخت تئوری بومی و بی بدیل " نظام انقلابی" و حرکت امیدوارانه و متکی به داشته ها وظرفیت های خود مخصوصا جوانان اشاره کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در ادامه  در خصوص بند 5 استقلال و آزادی و بند 6 عزت ملی، روابط خارجی ، مرزبندی با دشمن سخنانی ایراد کرد و گفت: استقلال ملی به معنی آزادی ملت و حکومت از تحمیل و زورگویی قدرت های سلطه گر جهان است و«آزادی اجتماعی» به معنای حق تصمیم گیری و عمل کردن و اندیشیدن برای همه افراد جامعه است و این هر دو مفهوم یعنی« استقلال و آزادی» از جمله ارزشهای اسلامی و عطیه الهی به انسانها هستند.انتهای پیام/

 

 


( ۱ )