آقامیری: دخالت مسئولان در حوزه برگزاری مراسم روز دانشجو زیبنده نیست

۰۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۱ کد : ۱۵۳۰۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۶۲
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: مراسم روز دانشجو متعلق به دانشجویان است و دخالت مسئولان در این حوزه زیبنده نیست.
آقامیری: دخالت مسئولان در حوزه برگزاری مراسم روز دانشجو زیبنده نیست

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی به نقل از خبرگزاری ایسکانیوز؛ محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران درباره توسعه برنامه‌های فرهنگی و معرفتی در واحدهای دانشگاهی استان تهران اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی و معرفتی در تمامی حوزه‌ها از جمله تکریم خانواده شهدا و ایثارگران در دستور کار تمامی واحدهای استان تهران قرار گرفته تا بتوانیم گامی اساسی در راستای نزدیک شدن به دانشگاه تراز انقلاب اسلامی برداریم.

وی افزود: متاسفانه در برخی موارد نسبت به آرمان‌های شهدا دچار غفلت می‌شویم و به همین دلیل، سعی می‌کنیم با برگزاری مراسم‌ یادبود شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم تا حد امکان، فضای دانشگاهی را با آرمان‌های آن ها درآمیزیم.

آقامیری ادامه داد: دانشجویان باید بدانند برای امنیت فعلی کشور تا چه میزان بها داده شده است؛ بهایی که به قیمت خون هزاران شهید تمام شده و بسیاری از جوانان جان خود را در این مسیر از دست داده‌اند. واحدهای دانشگاهی استان تهران درنظر دارند برنامه فرهنگی و معرفتی خود با محوریت شهدا، تکریم خانواده های شهدا، برگزاری مراسم یادبود، پخش فیلم و غیره گسترش دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: گسترش برنامه‌های فرهنگی با محوریت شهدا و ایثارگران، اثرات معنوی قابل توجهی را بر فضای دانشگاهی خواهد گذاشت و یکی از ملزومات رسیدن به دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز دانشجو در واحدهای دانشگاهی استان تهران تصریح کرد: با برگزاری جلسات متعدد با مسئولان واحدها درحال جمع‌بندی هستیم تا مراسم 16 آذر به بهترین شکل ممکن برگزار شود. این مراسم متعلق به دانشجویان است و دخالت مسئولان در این حوزه زیبنده نیست.

آقامیری در پایان خاطرنشان کرد: محوریت مراسم روز دانشجو در واحدهای دانشگاهی استان تهران، موضوع بصیرت‌افزایی و آشنایی با واقعیت‌های جامعه خواهد بود.انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: روز دانشجو دکتر سید محمودرضا آقامیری 16 آذر


( ۱ )