دکتر آقامیری در نشست با اولیا دانشجویان پزشکی : پرداخت سوبسید به دانشگاه های علوم پزشکی آزاد اسلامی، سرمایه گذاری است نه هزینه

۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۵۳۶۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۴۱
دکتر سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی با خانواده های دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دیدار صمیمانه ای داشت.
دکتر آقامیری در نشست با اولیا دانشجویان پزشکی : پرداخت سوبسید به دانشگاه های علوم پزشکی آزاد اسلامی، سرمایه گذاری است نه هزینه

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، به همت معاونت دانشجویی فرهنگی واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دیدار صمیمانه دکتر سیدمحمود رضا آقامیری با هدف تقویت ارتباط و تعامل دانشگاه با خانواده های دانشجویان جدیدالورود با حضوردکتر سیدعلی ابطحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و جمعی ازمعاونین، روسای دانشکده ها و مدیران این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دکتر آقامیری در جمع دانشجویان و خانواده هایشان در سخنانی با اشاره به رشد و ایجاد تحولات بسیار  دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، خاطرنشان کرد:  این واحد دانشگاهی  یکی از بهترین واحدهای  دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران می باشد. وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران مانند نقطه برجسته ای در سطح دانشگاه آزاد اسلامی هنرنمایی می کند چرا که تنها دانشگاه علوم پزشکی در کشور است که دارای 50 رشته وزارت بهداشت و 50 رشته از وزارت علوم می باشد و به همین دلیل ظرفیت خاص آموزش های مهارتی جهت ورود به بازار کار را فراهم آورده است.

وی  با اشاره به  پیشرفتهای علمی کشور در سه دهه گذشته گفت: ایران بعد از سال 65 رشد چشمگیری در علم و پژوهش داشته است به طوری که آمار مقالات کشور در حال حاضر به 56 هزار مقاله می رسد و اکنون کشور ما در رشته هایی مانند:  نانو، بایو، هسته ای، سلولهای بنیادی و هوا و فضا در سطح جهان جایگاه ویژه ای دارد. همچنین در علوم شناختی نیز اتفاقات میمون و قابل قبولی در کشور افتاده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خطاب به والدین دانشجویان گفت: فرزندان شما قبول شدند و واقعیت این  است که ما نگران مسولیت خودمان نسبت به بچه های شما هستیم. اگر غفلت شود، خسارت خواهید خورد. تربیت را خاتمه یافته تلقی نکنید و زیر بار بزرگ شدن و تغییر نسل نروید. مسیری که جوانان ما طی می کنند کمین گاه بدی است. این خطر را جدید بگیریم و از ایجاد یاس و ناامیدی در فرزندانمان بکاهیم.

آقامیری افزود: در رشته های غیرپزشکی، بیسواد بودن فارغ التحصیلان به خودشان و نهایتا تعداد اندکی از اطرافیان ضرر می رساند ولی در علوم پزشکی بیسوادی دانش آموختگان، خطرات بزرگی را در جامعه به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل سعی ما و دکتر ابطحی در راس دانشگاه علوم پزشکی و تیم مدیریت ایشان که فردی آینده نگر هستند و مدتها مسولیتهای اجتماعی بزرگی در وزارت علوم و بهداشت به عهده داشتند، ایجاد فضای رشد و پیشرفت علمی دانشجویان و تربیت افراد مهارتی و متعهد است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما در دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشگاه های علوم پزشکی سوبسیدی معادل آن چه که شما خانواده ها پرداخت می کنید قرار دادیم و این در واقع هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در پایان از خانواده ها خواست تا با چشم پوشی از اختلاف نظرها که امری طبیعی است نقش حمایتی خود را نسبت به فرزندان کما فی السابق داشته باشند و گفت: بپذیریم که سرعت و انفجار اطلاعات چیزی نیست که ما پا به پای فرزندانمان باشیم ولی جوانان این قدرت را دارند. تکنولوژی می تواند خطراتی نیز به دنبال داشته باشد ولی با کنترل جای ترس وجود ندارد. درب دانشگاه به روی کلیه والدین باز است و با تعامل و ارائه نقطه نظرات شما، فرزندانتان در محیطی سالم آموزش و پرورش می یابند.انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: دکتر سید محمودرضا آقامیری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دیدار با اولیاء


نظر شما :