دکتر آقامیری: دانشگاه آزاداسلامی باید به مرحله ای از رشد کیفی برسد که بتواند نیازهای کشور را در حوزهای مختلف حل نماید

۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸ کد : ۱۵۳۷۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۸۰
مراسم اختتامیه اولین رویداد استارت آپی صنعت توانبخشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد.
دکتر آقامیری: دانشگاه آزاداسلامی باید به مرحله ای از رشد کیفی برسد که بتواند نیازهای کشور را در حوزهای مختلف حل نماید

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در مراسم اختتامیه
 اولین رویداد استارت آپی صنعت توانبخشی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب برگزار شد، در جمع دانش پژوهان و دانشجویان در سخنانی ضمن تبریک روز معلولین، بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی اولین قدم را برای ایجاد یک واحد دانشگاهی ویژه معلولین برداشت و این واحد دانشگاهی با عنوان" واحد  فرشتگان" ایجاد شد. 
وی با اشاره به حضور اعضای هیات علمی متخصص و متعهد در این حوزه افزود: اعضای هیأت علمی  این واحد دانشگاهی  هم زبان اشاره را می دانند و هم توانایی این کار را دارند و امروز خوشبختانه حجم بالای عزیزان تحصیلکرده را در این حوزه  شاهدیم .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران  خاطر نشان کرد: این اصطلاحات جدیدی که در فضای کسب و کار پیچیده وجود دارد از جمله: استارت آپها، شتاب دهنده ها و... نوید می دهد که باید تغییری در شرایط و روش آموزش و تحقیق و پژوهش ایجاد کنیم. یعنی حرکت علمی و انفجاری که در جهان شروع شده است دیگر اجازه سنتی فکر کردن به ما  نمی دهد، و دانشگاه آزاد اسلامی هم در این فضای جدید علمی قرار گرفته است، به عبارتی اگر چرخه علم تا محصول را بخواهیم ببینیم باید اول شرایط را تغییر دهیم.
وی افزود: دانشگاه باید یک پویایی در خود به وجود بیاورد که خوشبختانه در دانشگاه آزاد اسلامی این اتفاق در حال رخ دادن است و ما هم در تلاش هستیم که این کار را شکل دهیم و یکی از واحدهای پیشرو در این زمینه واحد تهران غرب است.
آقامیری در ادامه از تاسیس چهار سرای نو آوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خبر داد و گفت:  ۲۲ بهمن سال جاری سه سرا در استان افتتاح  خواهد شد.  
آقا میری افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با شعار "دانشگاه مساله محور" تغییر رویکرد و استراتژی خود را آغاز کرده است. تلاش ما بر این است تا دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی بشود  که بتواند نیازهای کشور را  در مسائل مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ...حل نماید.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: در حال حاضر 40 برنامه علمی در کشور تعریف شده است و همه براساس نیاز دستگاه های اجرایی و نیاز کشور می باشد.
وی بیان داشت: تمام کسانی که میخواهند فارغ التحصیل شوند چه در مقطع ارشد، چه در مقطع دکتری، باید پایان نامه و رساله هایشان دراین مسیر بوده و مورد تأیید این قسمت قرار بگیرد. سعی ما بر این است، دانشگاه آزاد اسلامی  نسل خود را تغییر و به نسل جدید دانشگاه ها بپیوندد.
آقامیری خاطر نشان کرد: امروزه نیازها ارزیابی می شوند، توانایی و پتانسیل های منطقه ای مورد توجه قرار می گیرد و بر اساس آن پیش می رویم و شاهد هستیم  که فضای معاونت ها در  سطح کشور تغییر کرده است به عنوان مثال: در کنارمعاونت کشاورزی، معاونت مهندسی همکاری می کند، همراه با معاونت پژوهشی، معاونت فناوری فعالیت دارد. امیدوارم ما نیز بتوانیم در کنار سایر بخشهایی که تلاش می کنند کشور و فضای اقتصاد دانش بنیان را رشد بدهند، نقش خود را بعنوان یک دانشگاه انجام دهیم.  
وی افزود: خوشحالم که دو اتفاق مبارک در دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام کنم. تاسیس دانشگاه فرشتگان که ویژه معلولین است و تاسیس دانشگاه فرشچیان که مختص هنر دوستان است. امید است هر دو مجموعه علمی باروشهای جدید بتوانند نقش خود را با تاثیر گذاری بسیار در جامعه دانشگاهی ایفا نمایند. انتهای پیام/ 

کلید واژه ها: دکتر سیدمحمودرضا آقامیری اختتامیه


( ۱ )