بیانیه دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در محکومیت ترور مجاهد نستوه سردار حاج قاسم سلیمانی

۱۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۲ کد : ۱۵۵۰۹ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۸۶۷
اقدام دولت امریکا در ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی، بزرگ پرچمدار مبارز با گروه تروریستی داعش و سایرگروههای تروریستی بین المللی، آنهم در شرایطی که هیچ موقعیت و آرایش نظامی نداشته است، اقدامی نامشروع، غیر قانونی و تروریستی است که خلاف همه اصول و قواعد آمره حقوق بین الملل است.
بیانیه دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در محکومیت ترور مجاهد نستوه سردار حاج قاسم سلیمانی

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی در ادامه این بیانیه آمده است: « به موجب بند 4 ماده 2 منشور ملل متحد هیچ کشوری حق ندارد در روابط بین الملل به زور متوسل شود. بدون شک ترور سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی و همراهان وی خارج از موقعیت نظامی آنهم با دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا، مصداق بارز تروریسم دولتی است که با نقض حاکمیت ملی یک کشور مستقل عضو سازمان ملل متحد انجام شده است و طبق اساسنامه دادگاه بین المللی کیفری قابل تعقیب، تحت عنوان تجاوز و جنایت جنگی می باشد.
دانشکده حقوق دانشگاه آزاداسلامی واحد تهران مرکز ضمن تسلیت به ملت شریف ایران و با تاکید بر حق دفاع مشروع دولت ایران برابر ماده 51 منشور ملل متحد از دولت و قوه قضائیه انتظار دارد آمرین و مباشرین این جنایت بین المللی را در مراجع صالح کیفری داخلی و بین المللی تحت تعقیب قرار دهد. »

    دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

کلید واژه ها: بیانیه دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی سردار قاسم سلیمانی


( ۴ )