دکتر هاشمی در دیدار آیت الله سبحانی: جریان انقلابی و دینی در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از گذشته فعال شده است

۰۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۵ کد : ۱۵۵۷۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۳۴
رئیس بسیج اساتید و دفتر هماهنگی کانون‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جریان انقلابی و دینی در این دانشگاه بیش از گذشته فعال شده است.
دکتر هاشمی در دیدار آیت الله سبحانی: جریان انقلابی و دینی در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از گذشته فعال شده است

به گزارش روابط عمومی  واحد تهران مرکزی به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید و دفتر هماهنگی کانون‌های دانشگاه آزاد اسلامی و سیف اله فضل الهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم و هیئت همراه با آیت الله العظمی جعفر سبحانی دیدار و گفت وگو کردند.

آیت الله العظمی سبحانی در این دیدار گفت: دانشجویان در طول دوران تحصیل باید قرائت قرآن کریم را به‌ صورت صحیح بیاموزند و شرط پذیرش مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد، فراگیری قرائت صحیح قرآن کریم باشد.

وی با تأکید بر اینکه اساتید دانشگاه باید متعهد باشند، افزود: اساتید باید به گونه‌ای تدریس کنند که در دانشجویان یک نوع تحول دینی هم ایجاد شود.

وی افزود: اساتید باید اساتیدی خداشناس، خداخواه و خداجو باشند که این روح را ناخواسته به دانشجو منتقل کنند.

آیت الله سبحانی با تأکید بر اینکه در گزینش دانشجو باید مسئله دین، تقوا و پاکدامنی محرز باشد، اظهار داشت: تلاش کنید دانشجویان در محیط دانشگاه به‌ صورت جداگانه علم آموزی کنند و تفکیک دختران و پسران در دانشگاه‌ها رعایت شود.

 

وی تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی، تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی اولین قدمی بود که گره کور مشکلات دانشجویان را حل کرد، بنابراین در شرایطی دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شد که قبل از انقلاب شاهد محرومیت‌های زیاد، دانشگاه کم و دانشجوی زیاد در جامعه بودیم و تأسیس این دانشگاه گامی بود برای برطرف کردن مشکل کنکور.

فعال شدن جریان انقلابی و دینی در دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید و دفتر هماهنگی کانون‌های دانشگاه آزاد اسلامی نیز ضمن ارائه گزارشی با تأکید بر اینکه معتقدیم تعالی ارزش‌ها از دانشگاه است، گفت: تحولی در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاده و ثمره این تحول منجر به این شده که جریان انقلابی و جریان دینی در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از گذشته فعال شده است.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه در بسیج اساتید یکی از اقدامات خوبی که اتفاق افتاده، شبکه سازی اساتید انقلابی و متدین در کل دانشگاه آزاد اسلامی است، افزود: یکی دیگر از ثمرات این تحول، سازمان دهی اساتید انقلابی در کل دانشگاه آزاد اسلامی است که منتج به نتایج بسیار خوبی شده است.

وی با بیان اینکه توجه به تحول علوم انسانی و علوم دینی جزو برنامه‌های بسیار با اهمیت و دغدغه‌های مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: در بحث گام دوم انقلاب که نائب امام زمان(عج) ابلاغ فرمودند، دانشگاه آزاد اسلامی پیشران است و بسیج اساتید دانشگاه امیدوار است که بتواند ابتدا این بیانیه را در سطح دانشگاهیان تبیین کند تا بتواند وارد فاز اجرایی و عملیاتی در کل کشور شود. انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: دکتر سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله سبحانی