برگزاری جلسه توجیهی اعضاء هیات علمی جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۳ کد : ۱۵۶۱۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۶۶
جلسه توجیهی ویژه اعضاء هیات علمی فراخوان سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با حضور دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی، دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی و مدیریت مرکز جذب و امور هیأت علمی، دکتر صدیقه طوطیان سرپرست اداره کل جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و حدود ۱۱۰ نفر از اعضاء هیات علمی جدید و جوان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در مجتمع دانشگاهی ولایت واحد تهران مرکزی برگزار شد.
برگزاری جلسه توجیهی اعضاء هیات علمی جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر آقامیری در جمع اعضاء هیات علمی جوان و جدید دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن 22 بهمن ماه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نکوداشت چهلمین روز شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی بیان داشت: همه ما وامدار انقلاب اسلامی هستیم چه در نقش یک معلم چه در جایگاه یک مسئول. ما نسبت به انقلاب و خونهایی که در این راه ریخته شد مسئولیت خطیری بر عهده داریم.

وی در ادامه خطاب به اعضاء هیات علمی و معلمان جوان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: کار معلمی با عشق همراه است، اگر عاشقانه کار کنید احساس رضایت خواهید داشت. اگر بر اساس وظیفه و عشق معلمی در دانشگاه کار انجام دهیم موفق خواهیم بود.

آقامیری با تاکید بر انجام تحقیق و پژوهش در کنار تدریس، تصریح کرد: ما و شما  برای وظیفه مشخصی معلمی را برگزیدیم آن هم ساختن و پرورش انسان است پس لازمه اینکار انسان بودن خودمان است. باید نسبت به دانشجویان احساس پدری و مادری داشته باشیم تا بتوانیم رابطه علمی و تربیتی نیز برقرار کنیم. باید طوری عمل نماییم  تا دانشجویان در مسیر تعالی علمی و انسانی به ما اعتماد کنند و احساس امنیت داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران همچنین با تاکید  برتعامل مثبت و پیش برنده  با مسئولین، کارکنان و دانشجویان، افزود: داشتن تعامل درست و مثبت 50 درصد امور را پیش می برد. من و همکارانم در دانشگاه اعتقاد داریم برای رشته ای طوری برنامه ریزی و عمل نماییم که برای جوانان، جامعه و دانشگاه اعتبار و ثروت بدست آوریم.

وی در ادامه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بر این اصل حرکت رو به جلو دارد که در سال 1404 انتخاب اول کنکور جوانان کشور باشد. لذا برای رسیدن به این هدف، لازم است مفاهیم خود را تغییر دهد تا به همان جایگاه برسد.

آقامیری در بخش دیگری از سخنان خود با تاسی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «جوان پاک دانشجو را با ایمان، شجاع، اهل اقدام، اهل کار و تلاش، دارای اعتمادبه‌نفس، حق‌پذیر، حق‌طلب، اهل مبارزه با ظلم و تعرض، و اهل مهربانی و گذشت بار بیاورید تا بتواند در آینده، جامعه را به‌درستی مدیریت کند.» خاطر نشان کرد: ما نیز در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از شما که معلمی را انتخاب کرده اید توقع داریم در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری در پرورش انسانهایی که سرنوشت کشور در آینده به آنها واگذار می شود ما را یاری کنید.

وی در پایان سخنن خود اظهار داشت: به معنای واقعی معلم بودن و همچنین داشتن تخصص علمی در رشته تحصیلی، دو اصل مهم در مصاحبه صلاحیت عمومی و صلاحیت علمی جذب اعضاء هیات علمی فراخوان سال 97 بوده است و همواره تاکید داشتیم متقاضیان می بایست مسیر علمی شان را  به نحو شایسته ای طی کرده باشند.

این گزارش حاکی است، دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی و مدیر مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست ضمن تبریک فرا رسیدن 22 بهمن و دهه فجر به اعضاء هیات علمی جوان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به جهت آغاز همکاریشان در این مجموعه بزرگ علمی تبریک گفت.

وی در سخنانی با اشاره به تحولات دو سال اخیر دانشگاه آزاد اسلامی با هدف رسیدن به هدف مطلوب در سال 1404 که باید به دانشگاهی تبدیل شود که یک دانشگاه حل مساله و انتخاب اول جوانان برای ادامه تحصیل  باشد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن کارکنان خدوم، دانشجویان دانش دوست و جذب  اعضاء هیات علمی جوانان، متعهد، اخلاق گرا و متخصص قطعاً به این هدف خواهد رسید.  

مدیر مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تاسی به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری گفت: حضرت آقا در این بیانیه شما جوانان را موتور پیشران چهل سال دوم انقلاب اسلامی یاد می کنند و شما باید در امتداد سرفصلهای هفتگانه گام دوم  انقلاب اسلامی در راستای تحولات علمی کشور در دانشگاه همت نمایید.

رنجبر گفت: در دو سال گذشته علاوه بر تحولات ساختاری در حوزه علم نیز در دانشگاه آزاد اسلامی پیشرفت هایی صورت گرفت.

وی گفت: شتاب علمی، گسترش در مرزهای دانش و خلق و تولید ثروت از مهمترین تحولات دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همواره بر گسترش دانشگاه حل مساله در کشور تاکید دارند، تصریح کرد: داشتن روحیه جهادی، توجه به علم و فناوری، درگیر شدن با مسائل و چالش‌های کشور، تربیت فرهنگی، اخلاقی و هویتیِ دانشجویان و تحول دائم و اصلاح مستمر در محیط‌های دانشگاهی، کمک به اصلاح زنجیره‌ی چرخه‌ی تولید و مصرف از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری در دانشگاه حل مساله است که باید در کشور گسترش یابد و دانشگاه آزاد سلامی نیز در این راستا پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری گام بر میدارد.

 دکتر صدیقه طوطیان سرپرست اداره کل جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران نیز در این دیدار صمیمانه ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز  انقلاب اسلامی و عرض خیر مقدم به اعضا هیات علمی جدید و با اشاره به همیاری و تلاش مسئولین به منظور جذب نیروهای جوان و کارآمد در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از دکتر آقامیری و دکتر رنجبر به جهت حمایت هایشان قدردانی کرد.

وی گفت: پس از انجام مصاحبه های علمی و صلاحیت عمومی، تعداد 110 نفر جذب دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران شدند که احکام همه این 110 نفر صادر شد.

طوطیان در ادامه از اعضا هیات علمی جوان دانشگاه خواست تا با برقراری تعاملات مثبت و سعه صدر با واحدهای دانشگاهی همکاری نمایند.

در پایان این جلسه اعضا هیات علمی جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران مسائل و ابهامات خود را مطرح کردند و مسئولین نیز پاسخ دادند.  تهیه گزارش/ فرزانه کندلویی 

 

کلید واژه ها: جلسه توجیهی اعضا هیات علمی سال97 واحد تهران مرکزی دکتر بیژن رنجبر دکتر سید محمود رضا آقامیری


( ۲ )

نظر شما :