رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران: بسیج دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بازوی مردمی در کشور تاثیر گذار است / غرب با الفاظ عام‌پسند در تلاش برای القای افکار فمینیستی است

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۷ کد : ۱۵۶۲۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۱۱
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: در حال حاضر الگوسازی در جامعه از زنان بزرگ اسلام نظیر حضرت زهرا (س) لازم است؛ چون غرب با الفاظ عام‌پسند نظیر حقوق زنان در تلاش برای القای افکار فمینیستی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران: بسیج دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بازوی مردمی در کشور تاثیر گذار است / غرب با الفاظ عام‌پسند در تلاش برای القای افکار فمینیستی است

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در دومین نشست تخصصی به مناسبت روز زن با عنوان نقش‌آفرینی زنان در گام دوم انقلاب بر مبنای فرهنگ و سبک فاطمی در سخنانی ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت روز زن  و نکوداشت مقام مادر،اظهار داشت: تدریس دروس معارف و تاریخ اسلام در دانشگاه‌ها همواره اهمیت دارد؛ زیرا سیره و سبک زندگی حضرت زهرا (س) را به دانشجویان آموزش می‌دهد.

وی افزود: در حال حاصر الگوسازی در جامعه از زنان بزرگ اسلام نظیر حضرت زهرا (س) لازم است؛ چون غرب با الفاظ عام‌پسند نظیر حقوق زنان در تلاش برای القای افکار فمینیستی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: یکهزار و 400 سال پیش زنی به اسلام رو آورد که بعد از گذشت این همه سال، الگوی تمام زنان اسلام و انقلاب است. زندگی حضرت زهرا (س) برای زنان مسلمان، پیام مقاومت و خویشتن‌داری در راستای رسیدن به اهداف متعالی را در پی دارد.

دکتر آقامیری تصریح کرد: حضرت زینب (س) در عاشورا، پیام ایستادگی و مقاومت را برای ما به یادگار گذاشت. اسلام زنان الگوساز کم ندارد و باید برای ترویج سبک زندگی آنها تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وی افزود: حضرت فاطمه (س) الگوی مادری، تربیت فرزندان، همسرداری و شهادت در مسیر حق برای همه ما هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران بیان کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی تأیید صلاحیت اخلاقی استادان را از سال ۹۷ جدی‌تر دنبال کرده و صلاحیت علمی و اخلاقی را با همدیگر لحاظ می‌کند.

آقامیری در خاتمه گفت : بسیج دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بازوی مردمی در کشور تاثیر گذار است.

 

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی:

  استادان بسیجی باید برای ارتقای سطح حجاب در دانشگاه‌ها تلاش کنند

بر اساس این گزارش، سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ابلاغیه درباره حجاب تنها راهگشا برای برقرای حجاب در دانشگاه آزاد نیست؛ بلکه استادان بسیجی باید براساس دغدغه‌های خود، برای ارتقای سطح حجاب در دانشگاه‌ها تلاش کنند.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به‌خوبی از بسیج اساتید پشتیبانی می‌کند و هیچ کم و کسری وجود ندارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف در حال حاضر بزرگ‌ترین دغدغه واحد‌های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی افزود: استادان خواهر بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی تلاش فراوانی در راستای فعالیت‌های تشکیلاتی انجام داده‌اند و برای ارتقای بسیج، عفاف و حجاب در دانشگاه آزاد اسلامی تلاش می‌کنند.

 

 

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور:

اسلام، زن را تمدن‌ساز می‌داند‌

زنان باید به شناسایی مکتب و زندگی حضرت فاطمه (س) بپردازند

این گزارش حاکی است، دکتر معصومه حکیمیان معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور گفت: اسلام با نگاه‌های غربی مخالف است و زن را تمدن‌ساز و پرورش‌دهنده نسل اسلامی و انقلابی می‌داند‌.

وی افزود: در قرن بیست‌ویکم اجرای سبک زندگی فاطمی در کشور و جهان اسلام لازم است.در حال حاضر مرزهای جغرافیایی مانع صدور محصولات و تفکرات فرهنگی نیست که این موضوع حسن‌ها و اشکالاتی دارد.

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشورخاطرنشان کرد: جوامع شرقی، زن را گوشه‌نشین و فارغ از هرگونه فعالیت اجتماعی می‌خواهند که این فکر افراطی باعث نفود تفکرات غربی در جوامع اسلامی شده است.

وی اضافه کرد: نگاه ابزاری به زن توسط کشورهای غربی انجام می‌شود. ابزار جنسی نیز بزرگترین سیاست غرب برای استفاده از زنان است.

حکیمیان افزود: اسلام با هر دو نگاه یاد شده مخالف است و زن را تمدن‌ساز و پرورش‌دهنده نسل اسلامی و انقلابی می‌داند‌.

وی با تاسی به فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه: «نگاه اسلام به زن، نه شرقی و غربی است و زنان معماران ایران جدید هستند.» تصریح کرد:زنان باید به شناسایی مکتب و زندگی حضرت فاطمه (س) بپردازند.

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) الگوی زنان در اسلام است و اگر زنان مسلمان، ایشان را الگوی خود قرار دهند قطعاً با حفظ عفاف یکه‌تاز در تمامی عرصه‌ها در دنیا خواهند بود‌.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر زنان باید از فاطمه‌ستایی عبور کنند و به شناسایی مکتب و زندگی ایشان بپردازند و تنها برای‌شان اشک نریزند.

به گفته حکیمیان؛ غرب در سال‌های اخیر تلاش زیادی کرده زنان ایرانی را در اسارت نشان دهد و اقدام به تهاجم فرهنگی کند و متأسفانه تا حدودی موفق بوده است.

معاون فرهنگی جامعه بسیج زنان کشور بیان کرد: اندیشمندان و علمای مسلمان و غیر مسلمان زیادی بودند که با مطالعه زندگی حضرت زهرا (س) مرید ایشان شدند؛ پس مطالعه زندگی و سیره ائمه برای تک‌تک افراد ضروری است.

وی ادامه داد: مادران امروز باید رفتار با کودکان و تربیت فرزندان را از احادیث مرتبط با حضرت زهرا (س) فرا بگیرند؛ زیرا ایشان در روانشناسی کودک بی‌نظیر بودند.

حکیمیان افزود: کتاب «خاطر نازک گل» نوشته حجت‌الاسلام حسین سیدی زندگی حضرت زهرا (س) را به‌صورت صحیح و کامل مورد مطالعه قرار داده و در واقع حاصل فاطمه‌پژوهی در این کتاب خلاصه شده است.

این فعال حوزه زنان خاطر نشان کرد: تقویت حس خوشبختی و امید باید در کشور انجام شود و با انتشار آمار طلاق نباید جوانان را نسبت به ازدواج دلسرد کرد.

وی گفت: غرب سعی دارد با جنگ نرم داشته‌های فرهنگی و اخلاقی بشریت را به انحطاط بکشاند و ترویج فساد اخلاقی، نگاه ابزاری و جنسی به زن نیز از زیرشاخه‌های جنگ نرم مد نظر غرب و آمریکا علیه اسلام و ایران است.

حکیمیان  با اشاره به اعتقادات و خط مشی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد:  حاج قاسم سلیمانی در تمامی سخنرانی‌های خود بر حفظ و تحکیم وحدت و همدلی بین مردم تأکید داشتند و استادان وظیفه دارند هنر وحدت را به جوانان یاد دهند.

این کارشناس حوزه زنان بیان کرد: برای پیاده‌سازی سبک زندگی فاطمی در کشور و جهان اسلام باید خلوص نیت داشت و از تفرقه بین زنان تحت عنوان باحجاب و بی‌حجاب پرهیز کرد.

وی افزود: نسل بانوان انقلابی و مسلمان توسط شبکه‌های صهیونیست در خطر بوده و سال‌هاست غرب برای نابودی عفاف زن ایرانی در حال برنامه‌ریزی است.

حکیمیان در پایان با بیان اینکه سبک فاطمی تنها راه و رمز پیروزی در جنگ اعتقادی عرب علیه ایران و اسلام است، گفت: در حال حاضر جنگ اعتقادی در دنیا علیه ایران به راه افتاده است. ایران در جنگ نظامی و اقتصادی در گام اول انقلاب سربلند بیرون آمد؛ اما در گام دوم انقلاب درگیر جنگ اعتقادی و اخلاقی هستیم که قطعاً روز به روز بیشتر خواهد شد.

معاون بسیج خواهران اساتید  دانشگاه آزاد اسلامی:

شبکه‌سازی فعال و گسترده زنان در بسیج اساتید گسترش یافت

 در این جلسه زهرا جوانی معاون بسیج خواهران اساتید دانشگاه آزاد اسلامی ضمن عرض خیر مقدم به اساتید بسیجی حاضر در جلسه و تبریک روز ولادت حضرت زهرا(_س)، گفت: درحال حاضر معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه سازی از شبکه اساتید آقایان فعال‌تر و گسترده‌تر است‌.

وی افزود: زنان مومن ایرانی باید قدر الگوی خود یعنی حضرت زهرا(س) را بدانند و در صدور فرهنگ عفاف به سایر کشورها تلاش کنند.

جوانی  در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه گزارش اجمالی از بسیج اساتید خواهران دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در مهرماه سال ۹۷ تاسیس شد و در حال حاضر شبکه ای از استادان خواهر عضو بسیج در کل کشور در معاونت خواهران این دانشگاه در حال فعالیت هستند.

معاون خواهران بسیج اساتید گفت: هر استان و هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران یک مجموعه بسیح اساتید دارد که استادان بسیجی خواهر در این مجموعه ها فعالیت می‌کنند.

وی از برگزاری  همایش ملی زن مسلمان در آیینه اسلام در سی ام بهمن ماه  سال جاری در واحد یادگار امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: مقالات ارسالی مورد داوری قرار گرفته است و در این همایش ا آثار برتر معرفی و تجلیل می شوند.

جوانی با  اینکه در حال حاضر معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه سازی از شبکه اساتید آقایان فعال‌تر و گسترده‌تر است‌بیان کرد: معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی از سال گذشته به مناسبت روز زن، سلسله نشست‌هایی به صورت سالانه با هدف بررسی الگوی زن مسلمان برگزار کرد.

 در ادامه این نشست استادان بسیجی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند. انتهای پیام/ 

 

کلید واژه ها: دومین نشست تخصصی روز زن بسیج اساتید خواهران رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران دکتر آقامیری دکتر هاشمی دکتر حکیمیان دکتر جوانی


( ۲ )