بسیج اساتید واحد تهران مرکزی برگزار کرد: نشست تخصصی شاخص های نماینده تراز انقلاب اسلامی

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۸ کد : ۱۵۶۲۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۲۸
به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی نشست تخصصی شاخص های نماینده تراز انقلاب اسلامی برگزار شد.
بسیج اساتید واحد تهران مرکزی برگزار کرد: نشست تخصصی شاخص های نماینده تراز انقلاب اسلامی

   به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر امیرحسین محمودی رئیس دانشکده روانشناسی و مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در این نشست با تاکید برگسترش تربیت سیاسی در جامعه خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه ها باید به جامعه کمک کنند تا انتخاب افراد توام با روشنگری باشد.

   وی افزود: تربیت سیاسی باید  توسط آموزش و پرورش و دانشگاه آموزش داده شود و خروجی این آموزش منجر به این شود که افراد بتوانند با بینش سیاسی قوی در انتخابات شرکت نمایند.

محمودی در ادامه افزود: دشمن از حضور مردم در انتخابات می ترسد زیرا حضور مردم موجب تقویت نظام جمهوری اسلامی می شود.

   وی در بخش دیگری از سخنان خود  به  شاخص های  نماینده تراز انقلاب اسلامی از منظر رهبری و امام راحل اشاره کرد و گفت: یک نماینده اصلح باید مردمی باشد، پایبندی به احکام اسلام، عدم انحراف عقیدتی، تقوا و تدین، صداقت، امانتداری ، انقلابی و در خط امام راحل بودن از ویژگی های یک نماینده تراز انقلاب اسلامی می باشد.

   همچنین شجاعت، بصیرت و دارای عزت ملی، کارآمدی، دارای نگاه کلان ملی، ساده زیستی، پایبندی به وحدت ملی، انسجام ملی ، داشتن برنامه راهبردی، متعهد بودن ،التزام به حفظ شئون نمایندگی، رعایت اخلاق تبلیغاتی و ندادن وعده های نشدنی از دیگر ویژگی های نماینده منتخب باید باشد.

   مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در ادامه افزود: این بخشی از آموزه هایی است که رهبران سیاسی  و اعتقادی  جامعه  ما تا کنون مطرح کردند و همه این تاکیدات پیامش برای ما این است باید کمک کنیم انتخاب ما در جامعه توام با بصیرت و آگاهی باشد

این گزارش حاکی است، حجت الاسلام و المسلمین محمد شریفانی سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی سخنران ویژه این نشست با اشاره به ژرفایی و عمق قرآن کریم ویاری گرفتن از این کتاب آسمانی در همه ابعاد زندگی دنیوی و اخروی، تصریح کرد: اگر ما قرآن را محور و شاخص همه ابعاد زندگی مان قرار دهیم که " انتخابات" یکی از آنهاست، می تواند برای ما جهت دهی خوبی داشته باشد.

 وی در ادامه با اشاره به آیه 23 سوره ذمر قرآن کریم که می فرماید: « اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَدیثِ کِتَابًا مُتَشَابهًا مَثَانِیَ تَقْشَعِرُّ مِنْهُ جُلُودُ الَّذینَ یَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ ثُمَّ تَلِینُ جُلُودُهُمْ وَقُلُوبُهُمْ إِلَىٰ ذکْرِ اللَّهِ ۚ ذَٰلِکَ هُدَى اللَّهِ یَهْدی بهِ مَنْ یَشَاءُ ۚ وَمَنْ یُضْلِلِ اللَّهُ فَمَا لَهُ مِنْ هَادٍ»، سخنان خود در 9 بند تشریح کرد و ویژگی های یک نماینده تراز انقلاب اسلامی را  بر اساس آموزه های  قرآن تشریح کرد و گفت: این آیه  در ابعاد مختلف زندگی از جمله: در سبک زندگی، در انتخاب یک استاد نمونه، شاخصه های انتخاب یک مدیر ، وظایف پدر و مادر در درون خانواده  به ما جهت دهد و مسیر را برای ما مشخص نماید.

شریفانی در بخش دیگری از سخنان خود ویژگی های یک نماینده  تراز انقلاب اسلامی را بر اساس آیه مذکور برشمرد و افزود: یک نمایند خوب باید دارای پشتوانه الهی باشد و کا ر را به خاطر رضای خدا انجام دهد، باید در راستای مقام معظم رهبری و امام راحل گام بردارد، آفریننده، نوآور و خلاق باشد، باید با برنامه باشد، فضای کار نمایندگی یک کار مدیریتی است  و باید در کمیسیون ها حضور فعال داشته باشد، نماینده نباید با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی رنگ عوض کند، اهل تکرار عمل صالح باشد، کارخوب رو پیگری کند و انجام دهد، منشا تاثیر باشد،  به لحاظ مدیریتی دارای اقتدار باشد، منشا آرامش در جامعه باشد و... .

این گزارش حاکی است، در پایان این نشست اساتید و دانشجویان  به ارائه نقطه نظرات خود در بحث انتخابات پرداختند. تهیه گزارش: فرزانه کندلویی 27 بهمن 98

کلید واژه ها: نماینده تراز اتقلاب اسلامی دکتر امیرحسین محمودی دانشگاه ازاد واحد تهران مرکزی بسیج اساتید دانشگاه محمد شریفانی


( ۱ )

نظر شما :