اعلام جزئیات نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم واحد تهران مرکزی

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۰۱ کد : ۱۵۷۵۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۶۴۹
دکتر محمد سپهری معاون آموزش واحد درباره آزمون مجازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی گفت: نحوه برگزاری امتحانات غیرحضوری....
اعلام جزئیات نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم  واحد تهران مرکزی

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تهران مرکزی دکتر محمد سپهری درباره آزمون مجازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی گفت: نحوه برگزاری امتحانات غیرحضوری برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در اختیار استاد است و استادان در پایان امتحانات، مستندات قابل بررسی درباره نحوه ارزشیابی خود را در قالب فایل (صوتی، کتبی و...) حداکثر تا اول مردادماه همراه با لیست نمرات به مدیران گروه ارائه می‌دهند.

وی افزود: شیوه‌های ارزشیابی می‌تواند در بستر یک یا چند نرم‌افزار پیشنهادی استادان و مورد تأیید دانشکده‌ها صورت بگیرد و امتحان به‌صورت کتبی یا شفاهی و ترکیبی برگزار شود، البته سؤالات اساتید باید مفهومی، تحلیلی و مقایسه‌ای باشد.

معاون آموزشی واحد بیان کرد: در صورت تقاضای استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با کسب موافقت آموزش می‌توان امتحان حضوری محدود برگزار کرد و امتحانات غیرحضوری در مقطع کارشناسی به‌صورت مجازی و در بستر یکی از سامانه‌های نرم افزاری دانشگاه صورت بگیرد.

دکتر سپهری با اشاره به اینکه امتحانات مقاطع تحصیلات تکمیلی از شنبه ۳۱ خردادماه و برای مقطع کارشناسی از روز سه‌شنبه ۳/۴/۹۹ آغاز می‌شود، افزود: پایان امتحانات ۳۰ تیرماه خواهد بود و مدت زمان مجاز برای امتحانات مجازی دروس عمومی حداکثر ۶۰ دقیقه، دروس تخصصی ۷۵ دقیقه و دروس محاسباتی حداکثر تا ۹۰ دقیقه است. همچنین امتحانات دروس جبرانی کارشناسی ارشد با دانشجویان مقطع کارشناسی انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: لازم است دانشجویان با ورود به کارتابل دانشجویی خود، برگه ورود به جلسه امتحان خود را با بررسی دقیق واحدهای انتخابی چک و مشاهده کنند و در صورت هرگونه مغایرت و یا مشکلی در حوزه‌های آموزشی، مالی و دانشجویی، با مراجعه به دانشکده ذی‌ربط و قبل از شروع امتحانات نسبت به رفع مشکل خود اقدام کنند. 

ایشان ادامه داد: در هر مجتمع، سایت کامپیوتری مجهز به امکانات نرم‌افزاری برای دانشجویان و استادان فاقد امکانات کامپیوتری و اینترنتی تجهیز و آماده است و در هر دانشکده ستاد امتحانات مجازی متشکل از رئیس، معاون، مدیران گروه، مدیر آموزش و پشتیبانی فنی در تمام مدت امتحانات پاسخگوی دانشجویان و استادان هستند و مشکلات احتمالی آموزشی و فنی را حل می‌کنند.


( ۷۱ )

نظر شما :