گودرزی: رضایت ۹۵ درصدی دراولین روز برگزاری امتحان مجازی در واحد تهران مرکزی

۰۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۰ کد : ۱۵۷۷۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۳۵
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی از رضایت ۹۵ درصدی در اولین روز برگزاری امتحان مجازی در واحد تهران مرکزی خبر داد.
گودرزی: رضایت ۹۵ درصدی دراولین روز برگزاری امتحان مجازی در واحد تهران مرکزی

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، مهندس مهدی حسنی گودرزی مدیرکل فناوری اطلاعات وارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی، در گفتگویی از چگونگی  فرایند برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم 99-98 بصورت آنلاین در استان تهران و واحد واحد تهران مرکزی سخن گفت.

وی با بیان شاخصه های اصلی انتخاب سامانه امتحان آنلاین جهت برگزاری امتحانات بصورت برخط( آنلاین)، تصریح کرد: نرم افزارها و ابزارهای موجود در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از جمله نرم افزار: سیدا 4، سیدا 7، وادآزما و دان، سامانه واحد تهران جنوب و سامانه واحد مشهد با شاخصه های: مدت زمان محدود جهت آموزش کاربران، احراز هویت دانشجویان و استادان، یکپارچگی با سیستم آموزش واحدها و امکان مشارکت فنی همکاران فناوری اطلاعات واحدها در فرآیند برگزاری امتحانات آنلاین مورد بررسی قرار گرفت. در واحدهای استان تهران با وزن دهی به این شاخص ها و نظر مستقیم کارگروه فنی برگزاری امتحانات برخط( آنلاین) در هر واحد، سامانه اصلی انتخاب و اجرا شد. در واحد تهران مرکزی نیز نرم افزار سیدا  7 جهت برگزاری امتحانات برخط( آنلاین) انتخاب شد.

گودرزی افزود: در استان تهران سه واحد دانشگاهی : تهران غرب، تهران جنوب و علوم پزشکی از نرم افزار وادآزما واحد الکترونیکی و سایر واحدهای دانشگاهی از جمله واحد تهران مرکزی از نرم افزار سیدا بعنوان سامانه اصلی بهره برداری می نمایند.

انتخاب سامانه اصلی و ثانویه جهت برگزاری امتحان برخط( آنلاین)

مدیرکل فناوری اطلاعات وارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در ادامه با تأکید بر تجهیز و تکمیل زیرساخت های سایت واحدهای استان جهت برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم 99-98 افزود: پیرو تاکید دکتر سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، واحدهای دانشگاهی موظف شدند میزان پهنای باند اینترنت خود را تا حداکثر میزان ممکن افزایش داده و علاوه بر راه اندازی سامانه اصلی، سامانه ثانویه ای نیز فراهم  نمایند که در صورت بروز هر گونه اختلال احتمالی در سامانه اصلی، بلافاصله جایگزینی انجام شود. در همین راستا نرم افزار سیدا، وادآزما، دان و سامانه تهران جنوب به عنوان سیستم ثانویه راه اندازی شد.

گودرزی با بیان اینکه اولین روز برگزاری امتحان مجازی توسط دکتر آقامیری روز شنبه مورخ 31 خرداد ماه سال جاری تعیین شده بود، تصریح کرد: تمامی واحدها با مشارکت حداکثری توانستند امتحانات را تا به امروز به خوبی برگزار نمایند.

وی با بیان اینکه در برگزاری امتحان بر خط (آنلاین) در واحد تهران مرکزی با رضایت 95 درصدی مواجه بودیم، گفت: در راستای اجرای هر چه بهتر  برگزار شدن امتحان مجازی در تمامی واحدهای دانشگاهی استان، همکاران فناوری اطلاعات به عنوان پشتیبان سامانه ها و زیرساخت شبکه و نیز راهنمای استادان و دانشجویان در ستادهای امتحانات مشارکت فعال دارند. در واحد تهران مرکزی تعداد 15 نفر از همکاران مجرب حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات به عنوان تیم پشتیبانی فنی سامانه آماده پاسخگویی و خدمت رسانی می باشند.

گودرزی اظهار داشت: ساز وکار سامانه امتحانات برخط( آنلاین) در استان تهران بر پایه آزمون های تستی، تشریحی و تستی تشریحی می باشد و استادان می توانند با مراجعه به پروفایل خود در سامانه،  سوالات خود را بارگذاری نمایند. دانشجویان نیز می توانند هنگام برگزاری امتحان در ساعت مقرر به سوالات پاسخ دهند. در صورت هر گونه قطعی سامانه ها در زمان برگزاری دانشجویان می توانند تصویر پاسخ های خود را حداکثر تا یکساعت پس از برگزاری امتحان به پست الکترونیکی استاد مربوطه ارسال نمایند.

تمهیدات فنی واحد تهران مرکزی در برگزاری امتحانات

مدیرکل فناوری اطلاعات وارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در ادامه افزود: با توجه به احتمال کمبود پهنای اینترنت در زمان تراکم استفاده از سایت، میزان پهنای باند دانشگاه تقریبا دو برابر افزایش پیدا کرد و امکان امتحان دانشجویان اتباع در خارج کشور نیز از طریق سیستم فراهم شد. در خصوص پشتیبانی برق اضطراری نیز تمهیداتی انجام شد و توانستیم تا آستانه 48 ساعت از قطعی برق در سامانه و سرورها جلوگیری نماییم. از نظر امنیت رویfire wall دانشگاه تنظیماتی ایجاد شد که مانع تهدیدات امنیتی  بر روی این نرم افزار خاص در طی زمان برگزاری امتحانات باشد.

گودرزی در پایان این گفتگو خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبه ستاد امتحانات واحد تهران مرکزی چنانچه دانشجویی تجهیزات امتحانات آنلاین را نداشته باشد می تواند با مجوز کتبی از ستاد امتحانات دانشکده مربوطه به یکی از پنج  سایت کامپیوتری واحد تهران مرکزی که به این منظور تجهیز و در حال سرویس دهی می باشندمراجعه نماید. انتهای پیام/

گفتگو: فرزانه کندلویی 

 

 

 

کلید واژه ها: مهندس مهدی حسنی گودرزی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد استان تهران امتحان بر خط ( آنلاین) نیمسال دوم 99-98


( ۸ )