آقامیری مطرح کرد؛ درخواست بسیاری از اساتید برای تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی فرشتگان/ واحد فرشتگان ظرفیت دارد که به دانشگاهی بزرگ تبدیل شود

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۶ کد : ۱۶۰۶۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۳۱
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: تعداد زیادی از استادان توانمند برای تدریس در دانشگاه فرشتگان درخواست همکاری داده‌اند که این موضوع زمینه را برای ارتقای سطح علمی این دانشگاه و تبدیل شدن به دانشگاهی بزرگ در سطح منطقه و جهان تبدیل خواهد کرد.
آقامیری مطرح کرد؛ درخواست بسیاری از اساتید برای تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی فرشتگان/ واحد فرشتگان ظرفیت دارد که به دانشگاهی بزرگ تبدیل شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به نقل از خبرگزاری آنا، سید محمودرضا آقامیری در مراسم جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان که عصر امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد، گفت: افتخار می‌کنیم که با همت همکاران موفق شدیم واحد فرشتگان را برای ناشنوایان و کم‌‌شنوایان تأسیس کنیم.

وی افزود: مقداری، عضو هیئت علمی دانشگاه شریف وقتی پیشنهاد تأسیس واحد فرشتگان را داد، فضای یکی از دانشکده‌های واحد تهران مرکزی را برای واحد بین‌الملل فرشتگان اختصاص دادیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران بیان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از استادان توانمند برای تدریس در دانشگاه فرشتگان درخواست همکاری داده‌اند که این موضوع زمینه را برای ارتقای سطح علمی این دانشگاه و تبدیل شدن به دانشگاهی بزرگ در سطح منطقه و جهان تبدیل خواهد کرد.

آقامیری خاطرنشان کرد: حضور دانشجویان جدیدالورود در واحد فرشتگان، افتخاری برای دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می‌شود و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت علمی آنان به نحو احسن استفاده کنیم.

دکتر طهرانچی در واحد فرشتگان:

تأسیس «واحد بین‌المللی فرشتگان» توسط دانشگاه آزاد اسلامی کاری نو بر تارک آموزش عالی ایران است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تأسیس واحد بین‌المللی فرشتگان، کاری نو و مناسب بر تارک آموزش عالی ایران است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد.

دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در وبینار خوشامدگویی به اولین دوره ورودی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی فرشتگان(واحد دانشگاهی مخصوص دانشجویان ناشنوا و کم‌شنوا) که عصر امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد، ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدید این واحد و ابراز خرسندی از افتتاح این واحد دانشگاهی، گفت: در زندگی اداری و کاری مدیران، فرصت‌ها و لحظه‌هایی پیش می‌آید که باید بتوانند از این فرصت‌ها به بهترین وجه استفاده کنند، بنابراین باید در لحظه‌ای که فرصت پیش می‌آید، قدر آن را دانست.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: نودانشجویان عزیز دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه دانشجویان واحد بین‌المللی فرشتگان باید از فرصت جوانی و تحصیل بهترین استفاده را ببرند.

وی با اشاره به چرایی تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فرشتگان، گفت: دو سال پیش در جلسه هیئت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مقداری یادآور شد که مرحوم باغچه‌بان در سال ۱۳۰۳ به فکر تأسیس مدرسه‌ای برای بخش متفاوتی از جامعه و آن هم ناشنوایان و کم‌شنوایان بود، اما آموزش عالی ما با بیش از ۹۰ سال سابقه، این قشر را فراموش کرده و نتوانسته این کار را با تأسیس دانشگاهی خاص برای ناشنوایان و کم‌شنوایان تکمیل کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برای ما موجب افتخار و خوشحالی است که امروز شاهد به ثمر نشستن آن ایده هستیم. به‌عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون در بیش از ۱۰ جلسه آغاز سال تحصیلی دانشگاه حضور داشته‌ام، اما این مراسم بسیار متفاوت‌تر و دلنشین‌تر است که توانسته‌ایم کار کوچکی را به‌عنوان هدیه برای خانواده ناشنوایان و کم‌شنوایان انجام دهیم.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه ناشنوایی و کم‌شنوایی امروز دیگر مانع دانشمند شدن و مؤثر بودن نیست، تصریح کرد: تفاوت، نقص نیست. با وجود تفاوت هم می‌توان به پرواز درآمد و به قله‌های علم رسید. به همین دلیل، برای این واحد دانشگاهی نام «فرشتگان» را انتخاب کردیم تا بگوییم این عزیزان در تمام جهان هستی می‌توانند بالا بروند.

وی با تأکید بر اینکه با تأسیس واحد بین‌المللی فرشتگان، دانشگاه آزاد اسلامی به مسئولیت اجتماعی خود عمل کرد، گفت: تاریخ، کسانی را که در این حرکت زیبا مؤثر بودند، فراموش نخواهد کرد، همانطور که مرحوم جبار باغچه‌بان هرگز فراموش نشد.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، خطاب به نودانشجویان واحد بین‌المللی فرشتگان، گفت: همانگونه که شیوع ویروس کرونا باعث تعویق افتتاح این واحد دانشگاهی نشد، دانشجویان عزیز نیز باید در این مسیر با همت خود از فرصت‌ها استفاده کنند. خوشبختانه مجموعه خوبی از اساتید در این واحد دانشگاهی گرد هم آمده‌اند تا بتوانند پلی برای موفقیت دانشجویان ناشنوا و کم‌شنوا بسازند. دانشجویان نیز با همت خود در تحصیل، می‌توانند تلاش این مجموعه را پاسخ گویند. موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی زمانی رقم می‌خورد که دانشجویان آن با مهارت بالا و معدل خوب از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شوند.

دکتر طهرانچی تأکید کرد: تأسیس واحد بین‌المللی فرشتگان، کاری نو و مناسب بر تارک آموزش عالی ایران است که هر چند دیرهنگام، اما توسط دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه تنها محل تحصیل دانش تخصصی نیست، گفت: معتقدیم دانشگاه باید سه دانش تخصصی، مهارتی و اجتماعی را به دانشجویان بیاموزد. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همزمان تخصص، مهارت و دانش رفتار اجتماعی را می‌آموزند. در این دوره که به دلیل شیوع کرونا، کلاس‌ها به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود، لازم است با بکارگیری روش‌های نو شرایطی فراهم کنیم تا دانشجویان از دانش اجتماعی نیز برخوردار شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آموزش عالی و جامعه ناشنوایان و کم‌شنوایان، امروز را که اولین روز فعالیت واحد بین‌المللی فرشتگان است، فراموش نخواهند کرد. امروز برای دانشگاه آزاد اسلامی روز خوبی است. امیدواریم سال‌ها شاهد ثمرات این اتفاق مبارک باشیم.

صالحی، معاون رییس‌جمهور:

دانشگاه آزاد فرشتگان از ظرفیت صداوسیما برای آموزش زبان اشاره استفاده کند

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: از مسوولان واحد فرشتگان می‌خواهم که از ظرفیت صداوسیما برای آموزش زبان اشاره استفاده کنند؛ همچنین این واحد دانشگاهی مسابقه زبان اشاره برای ترویج این زبان برگزار کند.

علی‌اکبر صالحی در مراسم جشن دانشجویان جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان که عصر امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد، گفت: خدای متعال وقتی انسان را آفرید فرمود فتبارک الله احسن الخالقین. خدا، انسان را به‌گونه‌ای آفرید که کامل باشد. خداوند در آیه دیگری می‌فرماید همه اسم‌ها را به انسان آموختم.

وی افزود: هیچ انسانی با انسان دیگر از نظر خلقت، نقصی ندارد. هر انسان می‌تواند نقاش، ورزشکار و دانشمند برجسته باشد و همه انسان‌ها این توانایی را دارند و ناشنوایان عزیز هم این‌گونه هستند. درواقع باید استعدادها را بروز و شکوفا کرد.

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: هیچ‌کس ناتوان نیست. برخی صفت‌ها در انسان‌ها ۱۰۰ درصد و در برخی افراد درصد پایینی است، اما اگر برآیند بگیریم، همه توانمندی دارند.

صالحی ادامه داد: بنده انسان کم‌شنوا هستم و خودم را نزدیک به دانشجویان واحد فرشتگان می‌دانم. مقداری، رییس واحد فرشتگان انسانی دانشمند است و خدمات بسیاری در دانشگاه صنعتی شریف انجام داده است.

وی گفت: اخلاق بر حقوق افراد تقدم دارد. حضرت رسول(ص) با تعدادی از صحابه نشسته بودند و نابینایی وارد می‌شود، اما صحابه نابینا را تحویل نمی‌گیرند. پس‌ازاین واقعه خداوند آیات سوره عبس را نازل می‌کند و می‌فرماید چرا این‌گونه با آن نابینا رفتار کردید؟

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در کشورمان باید فرهنگ‌سازی که اگر با یک کم‌توان جسمی روبرو شدیم، حقوق او را رعایت کنیم. در سخنان امیرالمؤمنین(ع) نیز به رعایت حقوق افراد تأکید فراوانی شده است.

صالحی ادامه داد: از دانشگاه آزاد اسلامی بابت ابتکارشان برای تأسیس واحد فرشتگان تشکر می‌کنم. نهالی کاشته شده که در آینده نه‌چندان دور به درختی تنومند تبدیل می‌شود. امیدوارم زبان اشاره را به‌قدری تبلیغ کنیم که همه با علاقه‌مندی این زبان را بیاموزیم و ناشنوایان در جامعه ایران احساس غریبی نکنند.

وی گفت: از مسوولان واحد فرشتگان می‌خواهم که از ظرفیت صداوسیما برای آموزش زبان اشاره استفاده کنید و این واحد دانشگاهی مسابقه زبان اشاره برای ترویج این زبان برگزار کند. امیدوارم این دانشگاه با مدیریت خوب مقداری تبدیل به دانشگاه پرآوازه نه‌فقط در ایران بلکه در منطقه و جهان شود.

مقداری: ۷۵ درصد دانشجویان واحد فرشتگان ناشنوا و کم‌شنوا هستند/ حضور دانشجویان شنوا برای یادگیری زبان اشاره

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان گفت: ۷۵ درصد دانشجویان واحد فرشتگان ناشنوا و کم‌شنوا و ۲۵ درصد شنوا هستند. در واقع دانشجویان شنوا می‌خواهند تجربه متفاوتی را کسب کنند و زبان اشاره یاد بگیرند‌.

علی مقداری در مراسم جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان که عصر امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد، گفت: امروز که اولین دوره پذیرش دانشجویان در واحد فرشتگان است، یک روز تاریخی برای ناشنوایان و آموزش عالی ایران محسوب می‌شود. از اینکه می‌بینم تلاش‌های سه ساله مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس دانشگاهی مخصوص ناشنوایان و کم‌شنوایان به ثمر نشسته است، خرسندم.

وی افزود: همکاران اداری واحد فرشتگان در ۶ ماه گذشته تلاش کرده‌اند که با زبان اشاره آشنا شوند. تعدادی از اساتید این واحد دانشگاهی ناشنوا یا کم‌شنوا هستند. همچنین ۷۵ درصد دانشجویان واحد فرشتگان ناشنوا و کم‌شنوا و ۲۵ درصد شنوا هستند. در واقع دانشجویان شنوا می‌خواهند تجربه متفاوتی را کسب کنند و زبان اشاره یاد بگیرند‌.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان بیان کرد: چشم‌انداز خوبی برای واحد فرشتگان متصور هستیم و امیدواریم شاهد موفقیت‌های بیش از پیش این دانشگاه باشیم.

مقداری عنوان کرد: تحصیل در دانشگاه و موفقیت‌هایی که دانشجویان کسب می‌کنند با مسئولیت همراه است. دانشجویان از شکست‌های مقطعی تحصیل نباید دلگیر شوند. شکست، قسمتی از یادگیری است چراکه منجر به تجربه می‌شود. در واقع تجربه بی‌رحم‌ترین معلم دنیاست چون اول امتحان می‌گیرد و سپس یاد می‌دهد.

مقداری ادامه داد: واحد فرشتگاه تجربه‌ای جدید در آموزش عالی ایران است و طبیعتا با چالش‌هایی ممکن است در سال ابتدایی مواجه شود اما تلاش خود را می‌کنیم که محیط آموزشی خوبی برای دانشجویان ناشنوا و کم‌شنوا رقم بزنیم‌.

مهدوی: دانشجویان واحد فرشتگان تخصص خود را با فرهنگ ناشنوایی تلفیق کنند

دبیرکل شبکه ملی سازمان‌های مردم نهاد ناشنوایان ایران گفت: دانشجویان واحد فرشتگان سعی کنند تخصص یاد بگیرند و آن را با فرهنگ ناشنوایی خود تلفیق کنند.

حبیب مهدوی در مراسم جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان که عصر امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد، گفت: من به‌عنوان یک ناشنوا در سال ۷۲ در رشته طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت تحصیل کردم. اما اساتید نمی‌دانستند که من ناشنوا هستم و احساس غریبی می‌کردم‌.

وی افزود: من دومین مهندس ناشنوای ایران از دانشگاه دولتی هستم. هر اداره‌ای که می‌رفتم تا می‌فهمیدند ناشنوا هستم، به من می‌گفتند آیا می‌توانید بنویسید؟! در واقع فکر می‌کردند ناشنوایان سواد ندارند و نمی‌توانند بنویسند که تصور نادرستی است.

دبیرکل شبکه ملی سازمان‌های مردم نهاد ناشنوایان ایران بیان کرد: خیلی خوشحال هستم که واحد فرشتگان برای ناشنوایان تأسیس شده است. دانشجویان ناشنوا در این دانشگاه احساس غریبی نمی‌کنند و وارد خانه دوم خود می‌شوند.

مهدوی ادامه داد: دانشجویان واحد فرشتگان سعی کنند تخصص یاد بگیرند و آن را با فرهنگ ناشنوایی خود تلفیق کنند. امیدواریم همه کارکنان و اساتید واحد فرشتگان زبان اشاره را یاد بگیرند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: واحد فرشتگان دکتر آقامیری دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویان ناشنوا


( ۱ )

نظر شما :