پیام تبریک روز جهانی مدارا و بردباری

۲۵ آبان ۱۳۹۹ | ۱۸:۲۱ کد : ۱۶۰۷۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۹
مرکز مشاوره و درمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی مدارا و بردباری پیام تبریک صادر کرد.
پیام تبریک  روز جهانی مدارا و بردباری

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، در متن پیام آمده است:
۲۵ آبان هر سال برابر با 16نوامبر روز جهانی مدارا و بردباری در کنفرانس عمومی سازمان یونسکو نامگذاری شده است و برای صلح و رشد در همه زمینه ها در سطح جهان می باشد .
مرکز مشاوره و درمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی روز جهانی مدارا ،صبر ،احترام‌ و پذیرش را به همه دانشگاهیان تبریک عرض می نماید .
مدارا به معنای پذیرش این واقعیت است که همه انسانها ،با تمامی اختلافات ظاهری،موقعیتی ،زبانی ،رفتاری وارزشی حق آن را دارند که در صلح زندگی کنند و همانطور که هستند باشند .به علاوه تحمیل دیدگاه های شخصی به دیگران مجاز نیست. مدارا از اصول بنیادین زندگی اجتماعی است که به طور طبیعی باید ریشه آن را در احترام به حقوق بشر و کرامت انسانی جستجو کرد. در واقع هر فرهنگی ارزش احترام را دارد و هیچ باوری مستحق تنفر یا تمسخر دیگران نیست. مداراپیش‌شرط ضروری برای صلح و رشد اقتصادی و اجتماعی همه ملت‌ها است . مدارا با کوتاه آمدن، تمکین یا چشم‌پوشی هم‌طراز نیست‌ و مداراکردن به معنای پذیرش هر چیزی از طرف فرد نیست و انسان ها حق دارند در صلح ، آرامش و دوستی زندگی کنند ما به زندگی کردن در کنار مردم نیازمندیم و دیدگاهایمان را نمیتوانیم به دیگران تحمیل کنیم.

مرکز مشاوره ودرمان
    معاونت فرهنگی دانشجویی

 

کلید واژه ها: پیام تبریک روز جهانی مدارا


( ۱ )