توسط بسیج دانشجویی واحد تهران مرکزی برگزار شد: پنل تخصصی مدیریت به سبک حاج قاسم

در پنل تخصصی مدیریت به سبک حاج قاسم مطرح شد: شهید سلیمانی مرز‌های شرقی کشور را تثبیت کرد / حاج قاسم یک فرمانده تحول‌گرا بود
۱۵ دی ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۷ کد : ۱۶۱۷۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۹۴
مشاور عالی اقتصادی فرمانده سپاه پاسداران گفت: فرماندهان دفاع مقدس بعد از پایان جنگ یا به دنبال تحصیل رفتند یا مسئولیت گرفتند، ولی شهید سلیمانی مسئولیت بزرگی به عهده گرفت و آن هم تثبیت و ثبات مرز‌های شرقی کشور بود.
توسط بسیج دانشجویی واحد تهران مرکزی برگزار شد: پنل تخصصی مدیریت به سبک حاج قاسم

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، به نقل از خبرگزاری دانشجو snn، رستم قاسمی، مشاور عالی اقتصادی فرمانده سپاه پاسداران و وزیر نفت دولت دهم در پنل تخصصی با موضوع مدیریت به سبک حاج قاسم که به همت بسیج دانشجویی ( علم الهدی) در دانشکده مدیریت و همکاری بسیج دانشجویی ثارا... دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی برگزار شد، گفت: مکتب سلیمانی برگرفته از ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی است.

وی با بیان اینکه سپاه ثارالله در هشت سال دفاع مقدس با فرماندهی سردار سلیمانی شهید سلیمانی یک سپاه خط شکن بود افزود: سردار سلیمانی توانست در دفاع مقدس اقدامات برازنده و کارهای بزرگی انجام دهد.

قاسمی با اشاره به اینکه فرماندهان دفاع مقدس بعد از پایان جنگ یا به دنبال تحصیل هستند یا مسئولیت گرفته اند، ولی شهید سلیمانی مسئولیت بزرگی به عهده گرفت و آن هم تثبیت و ثبات مرز‌های شرقی کشور بود، گفت: شهید سلیمانی ۲۲ سال پیش به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه منصوب شد؛ با این وجود او در این مدت به طور شبانه روزی و خستگی ناپذیر به اسلام، انقلاب و مردم خدمت کرد به گونه‌ای که روز اول خدمت او با روز آخرش هیچ فرقی نداشت.

پرکاری شهید سلیمانی می‌تواند یک مکتب تاریخ ساز به جامعه جهانی ارائه کند
وزیر نفت در دولت دهم با اشاره به اینکه شهید سلیمانی تلاش می‌کرد تا ماموریت‌های خود را در محور مقاومت به نحو احسنت انجام دهد، تصریح کرد: باوجود  پرکاری سردار سلیمانی از این حیث جوان بود که ما با این همه پرکاری به پرکاری او نمی‌رسیدیم در واقع شهید سلیمانی همواره در حال تلاش بود معتقدم پرکاری شهید سلیمانی می‌تواند یک مکتب تاریخ ساز به جامعه جهانی ارایه کند.

قاسمی با بیان اینکه شهید سلیمانی هوش و استعداد خود را در تمام ابعاد زندگی اش به کار گرفت، تصریح کرد: سردار سلیمانی در جنگ تصمیمات مقتدرانه می‌گرفت و در عین حال از یک مدیریت انسانی بهره‌مند بود؛ به گونه‌ای که در صحنه جنگ حواسش به خانواده‌های داعشی و اردوگاه‌هایی که در آن‌ها زندگی می‌کردند، بود.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی نقشه راه خود را در محور مقاومت به خوبی شناخته بود می‌دانست جنگ کلاسیک با داعش راهگشا نیست به همین دلیل به عنوان یک فرمانده تحول گرا با استفاده از ظرفیت مردم مبارزه با داعش را پیش برد اظهار کرد: شهید سلیمانی با کمک روحیه تحول گرای خود توانست از نیرو‌های فاطمیون، حیدریون و زینبیون و اهل تسنن عراق در مبارزه با داعش استفاده کند.


حاج قاسم یک فرمانده تحول‌گرا بود

قاسمی اظهار کرد: سردار سلیمانی در عین حالی که تحول گرا و مقتدر بود با دل‌ها کار می‌کرد و بر دل‌های رزمندگان تسلط می‌یافت با این وجود کسانی که در کنار او بودند با عشق می‌جنگیدند.

وزیر نفت دولت دهم افزود: سردار سلیمانی در حوزه دیپلماسی نیز به گفته رهبر معظم انقلاب یک دیپلمات حرفه‌ای بود در واقع او دیپلماسی عمومی و دیپلماسی سیاسی را می‌دانست مثلا در جلسه‌ای که با حضور رئیس جمهور روسیه برگزار شد هنرمندی شهید سلیمانی باعث شد تا پوتین در سوریه و در کنار جبهه مقاومت بجنگد. در آن مقطع برای تقویت روحیه مردم سوریه حضور روس‌ها در نبرد با داعش ضروری بود.

وی با اشاره به اینکه کشور‌های منطقه شهید سلیمانی را به عنوان یک هنرمند دیپلمات در تصمیمات می‌شناختند، افزود: بنده زمانی که وزیر نفت بودم با پادشاه یکی از کشور‌هایی که آتش بیار جنگ سوریه بود جلسه‌ای داشتم با این وجود سردار سلیمانی پیش از این جلسه گفت با پادشاه این کشور صحبت کنم و بگویم چرا به درگیری‌ها در سوریه دامن می‌زند به هر روی پاسخی که بنده از طرف این شخص شنیدم این بود که داعش بر سوریه تسلط می‌یابد و طبق توافق آمریکا اروپا و برخی کشور‌های عربی بشار تا ۴۵ روز دیگر می‌رود. بنده بعد از شش سال که مجدد به این کشور سفر کردم دیگر خبری از این فرد نبود و مقامات کشور نیز وقتی ماجرا را تعریف کردم قرار بوده بشار اسد ۴۵ روزه برود گفتند، چون ایران و سلیمانی نخواستند این اتفاق نیفتاد و این ناشی از اقتدار سلیمانی بود.

هر کجا تفکر سلیمانی حضور داشته باشد، آنجا می‌تواند به یک جبهه تبدیل شود
قاسمی با بیان اینکه هر کجا تفکر سلیمانی حضور داشته باشد آنجا می‌تواند به یک جبهه تبدیل شود، افزود:ما برای مقابله با داعش، حفظ امنیت منطقه و دفاع از مردم مظلوم با داعش جنگیدیم.
وزیر نفت دولت دهم گفت: آمریکایی‌ها خود اعتراف کردند آن‌ها داعش را به وجود آورده اند و برای ساماندهی این گروه خشن به کشور‌های مختلف سفر کرده اند با این وجود هدف اصلی از ایجاد داعش ایران و انقلاب اسلامی بوده است.
وی با اشاره به اینکه تفکر داعشی تفکر عجیب، غیراخلاقی و وحشتناک است؛ به گونه‌ای که امکان بازگو کردن جنایت این گروه تروریستی وجود ندارد تصریح کرد: مکتب شهید سلیمانی یک مکتب برنامه ریزی شده بود به گونه‌ای که او قول داد تا ظرف سه ماه حکومت داعش از روی زمین برچیده خواهد شد و همین اتفاق هم افتاد و این نشان دهنده هوشمندی سلیمانی بود.
قاسمی گفت: به گفته رئیس جمهور آمریکا که بنده معتقدم او هیچ حرف درستی نزده است ایران ۱۶ میلیارد دلار در محور مقاومت هزینه کرده و این در حالی است که هزینه ما در طول ۷ سال کمتر از یک سوم از این رقم بوده البته آمریکایی‌ها خود ۷ هزارم میلیارد دلار در منطقه هزینه کرده اند تا در آنجا بمانند.
وزیر نفت دولت دهم با بیان اینکه تمام کشور‌ها برای تامین امنیت خود هزینه می‌کنند افزود: نگاه سردار سلیمانی به محور مقاومت این بود که داد و ستد کشور‌های محور مقاومت باید دو طرفه باشد و کشور‌ها از منافع هم منتفع شوند.
وی اظهار کرد: کشور سالانه نیازمند واردات یک میلیارد دلار کود فسفات است با این وجود سوریه یک معدن فسفات با ظرفیت یک میلیارد تن به ایران واگذار کرده ما تا صد سال آینده هم از آن برداشت کنیم باز هم امکان بهره برداری در آن وجود دارد هم چنین امروز ما ۲۴ درصد از واردات عراق را تامین می‌کنیم به گونه‌ای که ایران بزرگترین صادر کننده به عراق محسوب می‌شود.


قاسمی با بیان اینکه امروز ۵۰ درصد صادرات غیرنفتی ایران به عراق انجام می‌شود، تصریح کرد: اگر حکومتی مانند حکومت فعلی عراق در این کشور حاکم می‌شد ما نمی‌توانستیم این حجم صادرات به این کشور داشته باشیم و از طرفی نیز باید هزینه‌های هنگفتی را صرف می‌کردیم تا امنیت مرز‌های خود را تامین کنیم.
وزیر نفت دولت دهم با اشاره به اینکه ما توانستیم با ایجاد یک زیرساخت امنیتی کشور را به مدیترانه نزدیک کنیم افزود: نزدیک شدن به مدیترانه فرصت مناسبی است تا بستر لازم برای توسعه اقتصادی در کشور‌های محور مقاومت را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه توافق‌های خوبی برای بازسازی سوریه صورت گرفته افزود: هزینه بازسازی سوریه ۴۰۰ میلیارد دلار بوده با این وجود اگر ما ۲۰ درصد از این سهم را به خود اختصاص دهیم سهم خوبی است.
قاسمی اظهار داشت: عراق کشور ثروتمندی است با این وجود در جریان دفاع از این کشور و در مقابله با داعش هیچ هزینه اقتصادی نکرده ایم و از طرفی بابت تسلیحاتی که دادیم هزینه آن را دریافت کردیم.
وزیر نفت دولت دهم اضافه کرد: هزینه بازسازی عراق ۵۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است با این وجود استفاده از این فرصت نیازمند یک برنامه ریزی است که باید دولت آن را انجام دهد.

مشاور اقتصادی فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه صادرات ایران به عراق و سوریه می‌تواند دو برابر حجم فعلی باشد تصریح کرد: باید با اجرای صندوق ضمانت صادرات سهم بیشتری از واردات و صادرات در سوریه و عراق را به خود اختصاص دهیم.

وی با اشاره به اینکه نیروی قدس سپاه در نابودی داعش به وظیفه خود عمل کرده، ولی در بحث اقتصادی دولت باید به این موضوع ورود پیدا کند و البته اقداماتی هم انجام شده، ولی کافی نیست تصریح کرد: امروز باید مکتب سلیمانی به عنوان یک محور مطالعاتی در دانشگاه‌ها تبدیل شود هم چنین ما نامگذاری روز شهادت سردار سلیمانی را به عنوان قهرمانان جهانی مبارزه با تروریسم پیشنهاد داده ایم.

پنل تخصصی مدیریت به سبک حاج قاسم به همت بسیج دانشجویی ( علم الهدی) در دانشکده مدیریت و همکاری مرکز بسیج دانشجویی ثارا... دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با حضور جمعی از دانشجویان از سامانه: جلسات آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس https: //daanaan.daan.ir برگزار شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: مدیریت جهادی سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی دانشکده مدیریت واحد تهران مرکزی بسیج دانشجویی


نظر شما :