دکتر بروجردی: امروز قدرت جهانی از درون پادگانها بیرون نمی آید

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۷ کد : ۱۶۲۷۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۱۸
معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی دانشجویان مقطع دکتری کشور افغانستان در واحد تهران مرکزی اذعان داشت:جمهوری اسلامی افغانستان بسیار برای ما ارزشمند است چرا که ملتی سخت کوش، تلاشگر، شجاع، رزمنده و بسیار باهوش هستند.
دکتر بروجردی:  امروز قدرت جهانی از درون پادگانها بیرون نمی آید

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی دکترعلاء الدین بروجردی معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب و خیر مقدم به دانشجویان افغانستانی، بیان داشت: جمهوری اسلامی افغانستان بسیار برای ما ارزشمند است چرا که ملتی سخت کوش، تلاشگر، شجاع، رزمنده و بسیار باهوش هستند. ملتی که توانست یک ابرقدرت متجاوز را شکست دهد و در این راه یک ونیم میلیون شهید تقدیم کرد و این یک استثنا در میان همه کشورهای اسلامی است.

وی با بیان اینکه پیوندهای دو جانبه دو کشور ایران و افغانستان بالاست ، افزود: ما مشکلات شما را مشکلات خودمان می دانیم واین سیاست راهبردی  جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه هر ساله 400 الی 500 هزار نفر افغانستانی  در مدارس ایران تحصیل می کنند، تصریح کرد:بعد از انقلاب مهاجرین در خانه ما حضور داشتند ، ما مانع زندگی شان نشدیم ، تحصیل کردند ، و در رشته های متخصص شدند .

معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه  امروز قدرت در علم است، خاطر نشان کرد: بدون تردید امروز قدرت جهانی از درون پادگانها بیرون نمی آید،بلکه از درون دانشگاهها بیرون می آید .

وی با بیان اینکه ایران امروز جز چند قدرت برتر جهان است، اظهار داشت: آمریکای انحصار گر و ضد علم نخواست که ما انرژی هسته ای داشته باشیم، اما ما خواستیم و توانستیم که داشته باشیم و امروز از استخراج تا غنی سازی اورانیوم را در خاک کشور خود انجام می دهیم.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان علمی و هسته ای ایران، گفت: زبونانه ترین و رذیلانه ترین حرکت یک مدعی علم و پیشرفت این است که دانشمندان ما را ترور کند تا ما پیشرفت نکنیم.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی افغانستان توانایی های بالقوه ای دارد  و ما امیدواریم در سایه امنیتی پایدار در افغانستان این توانایی های بالقوه به بافعل تبدیل شود. گزارش/ فرزانه کندلویی

کلید واژه ها: دکتر بروجردی دانشجویان افغانستانی واحد تهران مرکزی


نظر شما :