عطارزاده: مشکل استفاده از وام در سامانه آموزشیار به‌زودی برطرف می‌شود/ امکان انتخاب واحد همه دانشجویان در سامانه آموزشیار

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۶ کد : ۱۶۲۸۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۵۹
مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مشکل استفاده از وام در سامانه آموزشیار به‌زودی برطرف می‌شود.
عطارزاده: مشکل استفاده از وام در سامانه آموزشیار به‌زودی برطرف می‌شود/ امکان انتخاب واحد همه دانشجویان در سامانه آموزشیار

به گزارش  روابط عمومی واحد تهران مرکزی به نقل ازخبرگزاری آنا، ایمان عطارزاده، مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز در لایو اینستاگرامی صفحه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بهمن‌ماه بسیار پرمشغله برای دانشجویان و دانشگاه آزاد بود چراکه چند موضوع امتحانات، انتخاب واحد، ثبت‌نام ورودی‌های جدید هم‌زمان با یکدیگر دنبال می‌شد.

وی درباره پرداخت شهریه ادامه داد: دانشجویان برای ثبت‌نام و انتخاب واحد باید پیش‌نیازهای در نظر گرفته شده را رعایت کنند. بدهی قبلی و شهریه ثابت‌ترم جاری ازجمله این پیش‌نیازهاست اگر این موارد پرداخت شود امکان انتخاب واحد برای دانشجویان فراهم می‌شود. دانشجویان ورودی ۹۹ علاوه بر این‌ها باید ۵ هزار تومان هزینه بیمه و ۱۷۳ هزار تومان هزینه خدمات آموزشی را واریز کنند. اگر در ترم قبل این مبالغ پرداخت نشده باشد این اعداد به‌عنوان بدهی قبلی دانشجویان در نظر گرفته می‌شود.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی درباره دانشجویان شاهد و ایثارگران گفت: این دانشجویان همانند ترم‌های گذشته مشکلی ندارند و فایل انتخاب واحدشان باز است. این دانشجویان اگر ورودی ۹۹ باشد فقط باید مبلغ خدمات آموزشی و بیمه را پرداخت کنند. اگر دانشجویان شاهد و ایثارگر مشکلی داشته باشند می‌توانند به نمایندگان شاهد و ایثارگران واحدها مراجعه کنند.

عطارزاده با اشاره به وام‌های دانشجویی بیان کرد: برای پرداخت شهریه ثابت دو امکان وجود دارد، امکان اول پرداخت بخشی از شهریه یا بدهی است دانشجویان پس از پرداخت مبلغ مورد نظر می‌توانند با هماهنگی مدیر مالی انتخاب واحد را انجام دهند. امکان دوم استفاده از وام‌های بانکی یا صندوق رفاه دانشگاه است. دانشجویان با انتخاب گزینه مورد نظر می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی به دانشجویان اطمینان داد: همان‌طور که قول داده‌ام همه دانشجویان انتخاب واحد خود را انجام می‌دهند این اطمینان را می‌دهم که مشکل وام نیز در سامانه آموزشیار برطرف می‌شود. برخی از مشکلات مربوط به وام‌ها از سوی بانک‌هاست چراکه به‌موقع لیست دانشجویان را به دانشگاه ارائه نمی‌دهند. به‌زودی با انجام رایزنی‌های لازم این مشکل را نیز برطرف خواهیم کرد.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: دانشجویان برای دریافت وام‌های داخلی دانشگاه مشکلی ندارند و به‌راحتی می‌توانند از آن‌ها استفاده کند. به‌محض اینکه تأییدیه وام آماده شود، فایل انتخاب واحد برای دانشجویان باز می‌شود.

عطارزاده در پاسخ به عدم تأثیر تخفیف‌های دانشجویی در شهریه‌ها گفت: تخفیف‌ها در اختیار مدیران مالی واحدهاست و مدیران مالی باید این تخفیف‌ها را برای دانشجویان فعال کنند.

وی درباره عدم پاسخگویی به دانشجویان ادامه داد: کارشناسان آموزشیار از طریق شماره‌های اعلام‌شده به دانشجویان پاسخ‌های لازم را ارائه می‌دهند همچنین به همه واحدهای دانشگاهی ابلاغ شده که باید واحد پاسخگویی داشته باشند.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی درباره قسط‌بندی شهریه درترم گذشته گفت: در ترم گذشته به خاطر همراهی با دانشجویان بدهی در سه قسط تقسیط شد. این امکان وام نبود که دانشجویان برای آن سود پرداخت کنند. برخی از دانشجویان در موعد مقرر پرداخت‌ها را انجام دادند و عده‌ای انجام ندادند این دسته از دانشجویان در ترم جاری باید این مبالغ را به‌صورت یکجا پرداخت کنند.

عطارزاده درباره مشکل سامانه آموزشیار در زمان انتخاب واحد ادامه داد: دانشجویان باید در موعد مقرر صبح، عصر یا شب مراجعه کنند. البته زمان‌های اضافه نیز در نظر گرفته شده است. انتخاب واحد تکمیلی برای جاماندگان از اول تا ۶ اسفندماه انجام می‌شود. از ۹ تا ۱۴ اسفندماه نیز زمان حذف و اضافه خواهد بود. به‌زودی امکان جدیدی در شب‌ها فراهم خواهیم کرد تا دانشجویان بتوانند انتخاب واحد کنند. بر این اساس دانشجویان به دو دسته «ورودی ۹۷ و قبل از آن» و «ورودی ۹۸ و ۹۹» تقسیم می‌شوند که می‌توانند یک شب درمیان برای انتخاب واحد به سامانه مراجعه کنند.

وی درباره مشاهده نمره اظهار کرد: دانشجویان برای مشاهده نمرات اعلام شده باید فرم ارزشیابی اساتید را تکمیل کنند اگر این اقدام را انجام ندهند نمرات قابل مشاهده نخواهد بود.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی درباره چارت درسی دانشجویان ادامه داد: یکسان‌سازی برنامه درسی در سامانه آموزشیار دنبال می‌شود. کمتر از ۲۰ درصد دروس برای یکسان‌سازی باقی مانده است با تکمیل این دروس امکان مشاهده چارت دروس نیز برای دانشجویان فراهم خواهد شد. این امکان تا سال آینده تحصیلی ایجاد می‌شود.

وی درباره برگزاری کلاس‌ها گفت: بر اساس تقویم آموزشی هفته اول اسفندماه کلاس دانشجویان آغاز می‌شود. کلاس‌ها درترم جاری بر روی سامانه‌های دان و وادانا برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها: سامانه آموزشیار صندوق رفاه دانشجویان


نظر شما :