دکتر آقامیری: کلاس آموزش زبان اشاره ایرانی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود/ بورس دانشجویان واحد فرشتگان به کشورهای همسایه

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۲ کد : ۱۶۲۸۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۷۶
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی گفت: ۲۳ واحد دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران موظف خواهند شد که با کمک اساتید واحد فرشتگان، سالانه دست‌کم ۳ دوره کلاس آموزش زبان اشاره برگزار کنند.
دکتر آقامیری: کلاس آموزش زبان اشاره ایرانی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود/ بورس دانشجویان واحد فرشتگان به کشورهای همسایه

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی به نقل از خبرگزاری آنا، مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی زبان اشاره ایرانی همزمان با اولین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان به‌صورت حضوری و مجازی عصر امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

سید محمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در این مراسم گفت: ناشنوایان بخشی از جامعه ایران اسلامی را تشکیل می‌دهند و برای ما عزیز و قابل احترام هستند. البته از صداوسیما و برخی نهادها گلایه داریم که برای ترویج زبان اشاره ایرانی کاری نکرده‌اند.

وی افزود: حداقل باید یک درصد از جامعه که حدود یک میلیون نفر می‌شوند، با زبان اشاره ایرانی آشنا شوند و خوشحالیم که واحد فرشتگان با ظرفیتی که دارد می‌تواند در این زمینه نقش مؤثری ایفا کند.

ضرورت ترویج زبان اشاره ایرانی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی با اشاره به ضرورت ترویج زبان اشاره ایرانی بیان کرد: گسترش زبان اشاره باید جدی گرفته شود تا ارتباط ناشنوایان با بدنه جامعه تقویت شود. در حال حاضر اگر یک ناشنوا بخواهد با نیروی انتظامی، بیمارستان و نهادهای دیگر ارتباط برقرار کند، ارگان‌ها با مشکل روبه‌رو می‌شوند و نیاز است که زبان اشاره در نهادها و جامعه ترویج شود.

کلاس آموزش زبان اشاره ایرانی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود

آقامیری خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران دارای ۲۳ واحد است و این واحدها موظف خواهند شد که با کمک اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد فرشتگان، سالانه حداقل ۳ دوره کلاس آموزش زبان اشاره برگزار کنند. همچنین پس از برگزاری این سه دوره، طبق محاسباتی که انجام داده‌ایم و با توجه ظرفیت تعداد نفرات در هر کلاس، حدود ۶ هزار نفر با زبان اشاره توسط دانشگاه آزاد اسلامی آشنا خواهند شد که این کار ارزشمندی است.

بورس دانشجویان دانشگاه فرشتگان به کشورهای همسایه

وی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم که دانشجویان ناشنوای واحد فرشتگان را به کشورهای همسایه مانند افغانستان، عراق و... بورس کنیم تا این واحد دانشگاهی به معنای حقیقی کلمه، واحد بین‌الملل فرشتگان باشد و قطعاً چشم‌انداز خوبی در این حوزه اتفاق می‌افتد. امیدوارم به‌زودی شاهد اولین دوره فارغ‌‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فرشتگان باشیم.انتهای پیام/

کلید واژه ها: افتتاحیه واحد بین المللی فرشتگان دکتر آقامیری ناشنوایان


( ۱ )

نظر شما :