سی و سومین سالگرد شهادت موسی جعفری دانشجوی شهید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۱ کد : ۱۶۳۶۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۲
شهید موسی جعفری دانشجوی کارشناسی رشته حقوق واحد تهران مرکزی در هشتم خرداد ماه ۱۳۴۲ در محله حاجی کلا استان مازنداران در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود وچهاردهم فروردین ماه ۱۳۶۷ در عملیات والفجر ۱۰ به شهادت رسید.
سی و سومین سالگرد شهادت موسی جعفری دانشجوی شهید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی به نقل از امور شاهد و ایثارگران ، زندگینامه شهید موسی جعفری به شرح زیر است:

شهید موسی جعفری دانشجو کارشناسی رشته حقوق واحد تهران مرکزی در هشتم خرداد ماه 1342 در محله حاجی کلا استان مازنداران در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. پدرش اصغر و کشاورز و مادرش فاطمه رضایی نام داشت. وی به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و سرانجام دوازدهم فروردین ۱۳۶۷، بر اثر اصابت ترکش به سر و بدن و افتادن روی مین در منطقه خرمال در عملیات والفجر10  با درجه سروانی در ارتش شهید و پیکر پاکش در تاریخ 14/1/67 تشییع و مزار مطهرش در گلزار شهدای حسن رضا- جویبار واقع است.

شهید موسی جعفری دوران دبستان و راهنمایی را در روستای حاجی کلا و دبیرستان را در شهر جویبار در مدرسه استاد مطهری گذراند و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در سال 1365 شروع  کرد. وی دوران سربازی در جبهه حق علیه باطل بود و کارمند رسمی دادگستری ساری با عنوان پلیس قضایی نیز خدمت می کرد و همچنین ازورزشکاران استان بود.که بصورت بسیجی داوطلب در تاریخ 15/9/66 تا 13/1/67 از جویبار در لشکر 25 کربلا ،هفت تپه برای بار سوم عازم جبهه شد.وی مسئولیت: تک تیرانداز،مسئول دسته و فرمانده گروهان را بر عهده داشت.

  ویژگی های بارز شهید :

خواهر شهید احترام می گوید : شهید فردی با حجب و حیا ، خوش اخلاق صمیمی و امانتدار بود و در بین خانواده و مردم از جاذبه خاصی برخوردار بود .

دوست شهید، تقی جعفری می گوید: بسیار ساده ، فروتن و سربه زیر بود.

همسایه شهید : شهید جعفری در دوران ابتدایی پدرش را از دست داده بود شهید همیشه دلسوز و مهربان بود و خیلی زبر و زرنگ ! همیشه حامی کسی بود که اذیت و آزار می دید. و روزهای بیکاری و تعطیلی کارگری می کرد . تا این که صاحب کار از دادن مزد به چند نفر از کارگران امتناع کرد و اذیت شان میکرد و شهید جعفری به دادگاه مراجعه کرده و با حکم دادگاه  فرد صاحب کار را دستگیر و نزد قاضی بردند. قاضی در آن زمان در دوران طاغوت شهید جعفری را تشویق نموده که با این سن کم از حق چند نفر کارگر دفاع کرده است و حق را به طور کامل دریافت کرد.

 

 

کلید واژه ها: شهید موسی جعفری دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی


نظر شما :