دکتر آقامیری: یک بسیجی باید به مسائل زمانش آگاه و بصیر باشد

۲۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۲ کد : ۱۶۷۰۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۳۵
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در جمع فرماندهان پایگاههای بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: یک بسیجی باید به مسائل زمانش آگاه و بصیر باشد.
دکتر آقامیری: یک بسیجی باید به مسائل زمانش آگاه و بصیر باشد

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در جلسه فرماندهان  پایگاههای بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران که در واحد تهران مرکزی برگزار شده بود تاکید کرد: اگر با علم و اطلاع وارد این عرصه بسیج شدیم مسلما پیروزی با ماست اگر صرفا بر حسب وظیفه بودن باشد خیر.

دکتر آقامیری خطاب به فرماندهان بسیج حاضر در جلسه با بیان اینکه با خدا معامله کنید و نیز جز خدا از هیچکس نترسید،گفت: شما باید مردم شناس باشید،اگر شما بتوانید مشکل کسی را حل کنید و انجام ندهید  مسئولیت دارید

وی افزود: مردم شناسی و دلسوزی باید در ذات یک فرد بسیجی باشد. به مسائل کارکنان حساس باشید، در واحدهای دانشگاهی نقش آفرینی کنید، اگر جایی احساس کرده اید مشکلی هست پیشقدم باشید.

رئیس دانشگاه آزا اسلامی استان تهران با بیان اینکه حاجت مردم را قدر بدانید، تصریح کرد: بسیج علاوه بر اینکه باید در مسیر اهداف مقدس جمهوری اسلامی گام بردارد، مردم را نیز باید بشناسد و صیانت کند و یک پناهگاه امن برای مردم باشد. مردم باید احساس کنند بسیج از خودشان است، بسیج بایدمشکلات مردم را منعکس نماید. ما نباید شرمنده مردم باشیم.

وی در ادامه  با اشاره به موقعیت ایران  قبل از انقلاب اسلامی از جهات مختلف: اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فناوری ، هسته ای، ورزشی، سیاسی و... و مقایسه با ایران اسلامی امروز گفت: افراد بسیجی لازم است اطلاعات دقیق و کاملی از ایران قبل از انقلاب اسلامی داشته باشند. باید بدانند انقلاب به ما هویت بخشید، یک بسیجی  باید بداند از کجا آمده است و به کجا می خواهد برود.

دکتر آقامیری در خاتمه ضمن قدردانی از همه ی فرماندهان بسیج کارکنان استان تهران به ویژه خسرو صادقی فرمانده بسیج کارکنان شهید باکری واحد تهران مرکزی به جهت فعالیت گسترده شان قدردانی کرد.

نصیرزاده: فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی کارکنانی در طراز فکری و علمی بالا ، اندیشه ورز و عالم می باشند

این گزارش حاکی است، دکتر حسین نصیرزاده فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم،فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزشی در این جلسه ضمن قدردانی از فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در عرصه های مختلف، اظهار کرد: بسیج کارکنان یک مجموعه اندیشه ورز است ، مطابق ابلاغیات و ماموریت هایی که داشتیم توانستیم درکار فرهنگی ساماندهی خوبی انجام دهیم. برنامه ها ی بسیج کارکنان متناسب با موضوع، ظرفیت ها و نیاز دانشگاه بومی سازی می شود تا بتوانیم کمک ویژه ای به دانشگاهها نماییم.

وی گفت: ما از طریق فرماندهان مان اطلاعات کاملی از تمام دانشگاهها داریم ،بسیج کارکنان به نوعی با حراست، گزینش و مجموعه فرهنگی دانشگاه در تعامل است و آمادگی همه جانبه در دفاع از دانشگاه را دارد.

نصیرزاده در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان ایران اسلامی، تصریح کرد: الگوی ما در بحث مدیریتی و جهادی؛ شهید فهمیده، شهیدطهرانی مقدم، شهید سردار سلیمانی، شهید باکری ، شهید همت ، شهید صدرزاده و ... هستند. و در بحث ماموریت آنچه از دست ما بر می آید در کنار دانشگاه هستیم.

وی  با تاکید بر اینکه نظام پیشنهادات ما باید طوری باشد تا کارکردی و عملیاتی باشد، افزود: با وجود همه چالشها و فرصت های پیش رو  ایمان راسخ داریم بسیج کارکنان آمادگی کامل در جهت تحقق برنامه ها  و سربلندی دانشگاه آزاد اسلامی دارد. ما از همه مشکلات  باخبریم ولی باید راهکاری داشته باشیم  تا این چالشها را به فرصت تبدیل کنیم.

نصیرزاده بیان داشت: فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی کارکنانی در طراز فکری و علمی بالا ، اندیشه ورز و عالم می باشند.

 

 

حجت الاسلام مرتضی جلیلی

بسیج مردمی ترین نهادیست که در انقلاب اسلامی شکل گرفته است

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام مرتضی جلیلی مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در این جلسه در سخنانی اظهار کرد: نماد مردمی بودن و حل المسائل  بودن دو ویژگی اصلی بسیج است.

وی افزود: در بحران های سیاسی، اقتصادی و به ویژه در فضای کارمندی ارتباط کارکنان با مخاطبین که همان استادان و دانشجویان می باشند یک آسیب ارتباطی با ارباب رجوع وجود دارد که باید سعه صدر کارکنان بالا رود و بسیج کارکنان باید آموزش  و مهارت ارتباط موثر همکاران را  با برگزاری دوره های آموزشی افزایش دهد.

جلیلی گفت: فضای بین همکاران باید مثل یک خانواده با صمیمیت و همدلی باشد. حس بدبینی بین همکاران وجود نداشته باشد و نسبت به هم مثبت نگر و حسن ظن داشته باشند.که لازمه اش این است که چنین روحیه ای را در ابتدا ما مسئولین در خودمان نهادینه و تقویت نماییم.

 در پایان جلسه فرماندهان حاضر در جلسه به بحث و تبادل و نظر در حوزه های مختلف بسیج پرداختند. گزارش/ فرزانه کندلویی

 

 

 

 

کلید واژه ها: جلسه فرماندهان بسیج کارکنان استان تهران واحد تهران مرکزی


( ۳ )

نظر شما :