در آستانه سال تحصیلی جدید دکتر نوابخش : تربیت نسل جوان در دانشگاه‌ها باید بر محوریت اخلاق و فرهنگ بنا شود

۲۳ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۷ کد : ۶۱۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۰۵
در آستانه سال تحصیلی جدید دکتر نوابخش : تربیت نسل جوان در دانشگاه‌ها باید بر محوریت اخلاق و فرهنگ بنا شود

 

دکتر مهرداد نوابخش در آستانه شروع سال تحصیلی جدید در گفت و گویی کوتاه با خبرنگار روزنامه فرهیختگان با تاکید بر اعتلای فرهنگ در سطح دانشگها ها تصریح کرد: تربیت نسل جوان در دانشگاه‌ها باید بر محوریت اخلاق و فرهنگ بنا شود.

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی،دکتر مهرداد نوابخش سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی  با اشاره به آیین آغاز سال تحصیلی جدید و ورود دانشجویان به دانشگاه در سخنانی با تاکید بر اخلاق مداری و اعتلای فرهنگ در سطح واحد تهران مرکزی ،برخورد توام با متانت با دانشجویان  را تاکید کرد و گفت:تربیت نسل جوان در دانشگاه‌ها باید بر محوریت اخلاق و فرهنگ بنا شود و این امر مستلزم اخلاق گرایی  مسئولان، استادان و کارکنان  می باشد.

وی توجه به نقش و اهمیت دانشگاه‌ها را در ​شکل‌گیری اعتلای فرهنگی و اجتماعی جوامع امروزی را ضروری دانست و افزود: دانشگاه به عنوان یک مرکز ثقل بزرگ علمی و فرهنگی بین خانواده  و جامعه ، مسئولیت خطیری  را در توسعه پایدار بر مبنای فرهنگ و اخلاق گرایی  دارد و باید در مقوله فرهنگی با قدرت بالایی گام بر دارد.

نوابخش در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای کمی و کیفی آموزش و پژوهش از هیچ کوششی در تهران مرکزی دریغ نخواهیم کرد و با بهره گیری از خرد جمعی و گسترش اتاق فکر  همگام با همه دانشگاهیان در رفع موانع دانشجویان  در بخش آموزش و پژوهش تلاش خواهیم کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با توجه به ظرفیت‌ها، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی ، نیروی انسانی  متعهد ، اعضاء هیئت علمی مجرب تاکنون منشاء خدمات ارزنده‌ای به کشور شده است و تلاش در جهت استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها و سرمایه های ارزشمند معنوی یکی از الویت های برنامه های ما در تهران مرکزی می باشد.

وی به  حمایت دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در  توسعه تحصیلات تکمیلی درسطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه استان تهران اشاره کرد و گفت: رعایت استانداردهای آموزشی وزارت علوم همچون : نسبت استاد به دانشجو، بهره گیری از استادان متخصص و مجرب ، ایجاد فضای مشارکتی و خرد جمعی  به صورت جدی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد و در همین راستا توسعه تحصیلات تکمیلی در تهران مرکزی  با قدرت بیشتری پیگیری می شود. انتهای پیام /

 

 

 

 

 

 

 


نظر شما :