چاپ مقاله عضوهیئت علمی واحد تهران مرکزی درمجله ISI

۲۴ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۸ کد : ۶۲۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۲۷

”شبکه پارس: یک شبکه­ میان ارتباطی چند طبقه با قابلیت تحمل پذیری اشکال“ عنوان مقاله ای دکتر محسن جهانشاهی عضو هیات علمی و مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است که در نشریه Journal of Parallel and Distributed Computing (Elsevier) به چاپ رسیده است. در این تحقیق, یک شبکه جدید میان ارتباطی با قابلیت تحمل پذیری اشکال ارائه شده است که ایشان نام آن را پارس نهاده اند. علاقه شدید این محقق به سرزمین پارس باعث شده است تا نام شبکه ابداعی خود را پارس بنامند. مجله JPDC با ضریب تاثیر  179/1 از اعتبار بسیار بالایی در رشته مهندسی کامپیوتر برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی, در چکیده مقاله دکتر محسن جهانشاهی عضوهیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی آمده است:

شبکه های میان ارتباطی برای ارتباط بین گره ها در سیستم های چند پردازنده و همچنین ابرسیستم ها (ابرکامپیوترها) استفاده می شوند. این سیستم ها نیازمند ارتباط کارای بین پردازنده ها و ماژول های حافظه هستند و بنابراین، شبکه های میان ارتباطی به عنوان قلب پردازش های موازی و سیستم های چند پردازنده محسوب می شوند. شبکه های میان ارتباطی چند طبقه، گزینه اصلی برای استفاده در ابرکامپیوترها که شامل هزاران عدد عنصر پردازشی هستند، می باشند. در این مقاله، یک کلاس منظم از شبکه های میان ارتباطی چند طبقه ی تحمل پذیر اشکال با نام شبکه پارس به همراه الگوریتم مسیریابی آن ارائه شده است. نتایج تحلیلی نشان میدهند که شبکه­ی پارس دارای کارایی بهتری از شبکه های شناخته شده­ی منظم ABN، ASEN، EGN و IEGN از لحاظ هزینه، تحمل پذیری اشکال، متوسط فاصله ی زمانی تا بروز شکست و قابلیت جایگشت است. انتهای پیام /

 

 


نظر شما :